Arbiter techniczny: Mateusz Bielawski (wszyscy Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN).

Łukasz Pietras, Wojciech Wojcieszyński, Marcin Cabaj, Arkadiusz Garzeł - Sebastian Deja, Hubert Antkowiak.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Łukasz Furtak, Arkadiusz Garzeł , Krzysztof Kalemba, Łukasz Pietras - Grzegorz Gawle (90+3 Marcin Kołton), Marek Masiuda, Wojciech Wojcieszyński , Szymon Kiebzak - Patryk Serafin (69 Serhii Krykun ), Marcin Siedlarz (46 Tomasz Ogar ).

MKS: Patryk Grejber - Paweł Gierak, Kamil Jonkisz, Hubert Antkowiak (54 Krzysztof Bodziony), Paweł Baraniak, Adam Orłowicz (46 Konrad Zaradny), Kamil Nykiel (54 Michał Kojder), Kamil Nitkiewicz , Adrian Klepczyński, Sebastian Deja , Tomasz Górkiewicz (78 Jakub Skoczylas).

Bardzo imponujące wejście miał dziś na boisko Tomasz Ogar, który w przerwie zmienił Marcina Siedlarza i strzelił rywalom dwie bramki.

7.04.2018 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Po sukcesie w Tarnobrzegu (1:0 nad Siarką) „Garbarze” poszli za ciosem. Dziś wyraźnie wypunktowali MKS Kluczbork, okazałe rozmiary zwycięstwa (4:1) zostały określone w końcowej fazie spotkania.

Jesienią padł w Kluczborku remis (1:1), otworzenie wyniku należało do gospodarzy. Teraz ekipa z Kluczborka śmiało mogła objąć prowadzenie, i to już w 4. minucie. Antkowiak potężnie wypalił z dystansu, Cabaj nie byłby w stanie zapobiec nieszczęściu, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Garbarnia odpowiedziała ładnym strzałem Siedlarza z wolnego, Grejber był na posterunku. Garzeł uderzał po kornerze głową, i z tym problemem poradził sobie bramkarz Kluczborka.

W 22. minucie nieodpowiedzialnie zachował się Kalemba, który będąc bliżej piłki dał się uprzedzić Antkowiakowi. Na dodatek nastąpił całkiem niepotrzebny faul. Piłkę na 11. metrze ustawił Deja i… mocno przeholował, strzelając wyraźnie za wysoko.

W podbramkowym zamieszaniu zabrakło szczęścia Masiudzie (podawał Wojcieszyński), z kolei na przedpolu Cabaja groźną sytuację uratował Pietras. Kalemba jak należy wyegzekwował rzut wolny z bocznej strefy boiska, Garzeł był dosłownie o centymetry od dojścia do piłki wślizgiem. Kalemba chwilę później zaskakująco uderzył z dystansu, Grejber zdołał z trudem zneutralizować ten strzał.

W 39. minucie doszło do boiskowego cudu, że piłka nie wylądowała w siatce gości. Kiebzak sam mógł być egzekutorem, ale wolał asystować dzięki zagraniu piętą. Najpierw z futbolówką minął się Siedlarz, zaś Serafin z kilku metrów przeniósł nad poprzeczką. Niewiarygodne…

Kilkadziesiąt sekund później Garbarnia jednak dopięła swego. W głównej roli, nader efektownej zresztą wystąpił Kiebzak. Dynamicznie zaatakował rywali i pięknym strzałem z lewej nogi trafił w górny róg bramki. Gol niewątpliwie godny filmowej kamery. Krótko przed gwizdkiem na pauzę bliski powodzenie był pod bramką Baraniak.

Od 46. minuty pojawił się na boisku Ogar i bardzo szybko zdyskontował szansę. Zrodziła się ona z szarży Pietrasa, Ogar z kolei oddał bardzo precyzyjny strzał, tuż przy lewym słupku bramki. Po chwili 2:0 mogło zamienić się na 3:0. Energiczną kontrakcję rozprowadzał Serafin. Mógł zagrać na lewo, do rozpędzonego Kiebzaka, ale zdecydował się samemu wystąpić w roli egzekutora. Uderzenie było konkretne, futbolówka tuż nad minęła poprzeczkę.

Z kolei w słupek bramki Garbarni trafił Baraniak. W 64. minucie arbiter uznał, że Wojcieszyński obalił na murawę Kojdera. Lakonicznemu komentarzowi nadajmy wymiar statystyczny: nader rzadko zdarza się, aby pod względem podyktowanych rzutów karnych gospodarze przegrywali z gośćmi aż 0:2… Nitkiewicz pewnie trafił do siatki, po wcześniej ukaranym żółtą kartką Wojcieszyńskim identyczna kara spotkała Cabaja. A na dodatek Mirosław Hajdo, za gromkie protesty, został odesłany przez arbitra na trybuny. Trener Garbarni wybrał jednak okolice wejścia do budynku klubowego. I to miejsce musiał nieco później opuścić.

Krykun w roli zmiennika Serafina kipiał energią. Z płaskim strzałem poradził sobie Grejber. Za chwilę piłka przeszła obok słupka (Krykunowi asystował Gawle). Jednak w 90. minucie żadna siła nie była w stanie powstrzymać impetu Krykuna. Jeszcze na własnej połowie boiska rozpoczął efektowny drybling, dzięki rozsądnej pomocy kolegi - odsuwającego się od udziału w akcji - ukraiński zawodnik sam pomknął na bramkę. Ten kapitalnie wykonany pomysł zwieńczył z olimpijskim spokojem, nieuchronnym posłaniem piłki do siatki.

Cabaj wybronił strzał głową po kornerze. Kilkuminutowy debiut było dane zaliczyć utalentowanemu juniorowi Garbarni, Kołtonowi. Rozgrywający popisową partię Garzeł po raz n-ty wystąpił w roli ratownika. Aż wreszcie, w 4. minucie przedłużonego czasu gry (w sumie o minut sześć) aktywny przez cały mecz Kiebzak zagrał z lewego skrzydła. Grejber nie utrzymał piłki w rękach, z czego skrzętnie skorzystał Ogar (głową).

4:1… Tak wysoko Garbarnia nie wygrała u siebie od momentu powrotu na drugoligowe stadiony. A na Rydlówkę wróciły niepomiernie lepsze nastroje, niż te ledwie sprzed kilku dni.

Skrót spotkania

Zdjęcia Pani Urszuli Rymarczyk:

====================================================

STRZELCY GOLI DLA GARBARNI PO 23 KOLEJKACH (29)

6 - Tomasz Ogar

5 - Serhii Krykun

4 - Patryk Serafin

2 - Marcin Siedlarz, Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Szymon Kiebzak, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Kamil Moskal, Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik.

>>>17 kolejka: Garbarnia - Wisła Puławy 1;1 (0:1) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

>>>16 kolejka: Warta Poznań - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Garbarnia - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>14 kolejka: ŁKS Łódź - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>13 kolejka: Garbarnia - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe Garca TV<<<

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<