Zbigniew Dąbek, Jakub Mordec - Marek Masiuda, Tomasz Ogar.

KARPATY: Mariusz Stępień – Przemysław Szkatuła, Zbigniew Dąbek , Daniel Pawlak, Eryk Krupa, Jakub Mordec , Jaromir Skiba , Mateusz Kantor, Kamil Groborz (46 Damian Łanucha), Adrian Buszta, Mariusz Gabrych (75 Dawid Cempa).

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek (86 Konrad Wieczorek), Dariusz Łukasik, Krzysztof Kalemba, Mateusz Pawłowicz - Szymon Kiebzak, Łukasz Pietras, Marek Masiuda , Michał Kitliński (61 Damian Nieśmiałowski) - Tomasz Ogar , Mateusz Ciesielski (76 Marcin Siedlarz).

29.10.2016 (JC)

Dzisiejszy mecz Karpat Krosno z Garbarnią zakończył się podziałem punktów. Po golu strzelonym do przerwy przez Ciesielskiego „Brązowi” mieli apetyty na zagarnięcie pełnej puli, ale stracenie bramki po zmianie stron nie pozwoliło na zrealizowanie tego planu. W najbliższej serii III ligi właśnie Garbarnia pauzuje. Odwołane 22 października br. „spotkanie na szczycie” z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zostało przeniesione przez Świętokrzyski ZPN na środę 9 listopada, godz. 13.00.

„Garbarze” mogli bardzo szybko objąć prowadzenie. Po strzale Ciesielskiego, który znalazł się w idealnej sytuacji, piłka przeleciała nad poprzeczką. Bramce Cabaja próbował zagrozić Kantor, który po kwadransie meczu zrobił to jeszcze raz. Ale to „Garbarze” objęli za chwilę prowadzenie. Z 25 metrów soczyście wypalił Piszczek, golkiper Karpat nie utrzymał piłki w rękach, zaś z nieuchronną dobitką podążył Ciesielski.

„Garbarze” w tej fazie meczu trzymali kontrolę nad grą i wydawało się, że tak będzie również w drugiej połowie. Do porywistego wiatru doszedł deszcz, układ na boisku też uległ zmianie. I to szybko, bo w 52. minucie Skiba po dośrodkowaniu Szkatuły skierował piłkę głową do siatki. Karpaty zwietrzyły szansę, zagrały znacznie aktywniej niż do pauzy. Strzały, ale niecelne, oddali Skiba, Kantor i Szkatuła.

Ze strony Garbarni z kolei uderzali Ogar i w ostatnich sekundach Nieśmiałowski. Lecz w tzw. międzyczasie największe zagrożenie z dalekiego dystansu spowodował egzekwujący rzut wolny Kalemba. Piłka leciała w górny róg, duża odległość okazała się jednak pomocna dla Stępnia, który zdołał wyłapać piłkę.

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<