V LIGA: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0).

 

 

V LIGA

REMIS Z NIEDOSYTEM

 

   

 

WISŁA Jeziorzany - GARBARNIA II 1:1 (1:0)

1-0 Mateusz Galos 25

2-0 Mateusz Ząbczyk 60 (karny).

 

Tomasz Biela oraz Tomasz Chajdecki i Maciej Haniebnik (KS Kraków).

Maciej Nowak I, Szymon Szklarz, Sławomir Kapusta, Krzysztof Tyrała - Karol Kostrubała.

 

WISŁA: Mateusz Gruca - Konrad Korcel, Mateusz Skowronek, Mateusz Zając, Maciej Nowak I (90 Maciej Nowak II),  Łukasz Śladowski (86 Marcin Jankowicz), Szymon Szklarz (75 Cezary Przebinda), Mateusz Galos , Krzysztof Tyrała ,
Tomasz Królik (46 Szymon Stawowski), Sławomir Kapusta .

 

GARBARNIA II: Aleksander Kozioł - Konrad Wieczorek, Artur Krzeszowiak, Krzysztof Kalemba (46 Sławomir Zygmunt), Jan Zygmunt - Kamil Sąder, Wojciech Głuchaczka, Krystian Żakowicz, Mariusz Stokłosa (46 Karol Kostrubała ) -
Mateusz Ząbczyk , Amadeusz Bufnal (70 Jan Kowalik).

 

 

28.08.2016 (AB)

Po trzech kolejkach bieżącego sezonu rezerwy Garbarni mają na koncie już wszystkie możliwe wyniki: porażkę, zwycięstwo i remis. Podział punktów w spotkaniu z Wisłą można przyjąć na Ludwinowie z pewnym niedosytem, ale wziąwszy pod uwagę panujący upał i "lotnisko" w Jeziorzanach - nie ma co na ten jeden punkt wybrzydzać. Zwłaszcza, że ostatnia ligowa wizyta garbarskich rezerw złożona Wiśle, która miała miejsce 21 maja 2011 roku, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

 

W 5. minucie po rzucie rożnym Ząbczyka Bufnal strzelał zza pola karnego, bramkarz gospodarzy obronił z kłopotami. W 8. minucie po dograniu Ząbczyka Bufnal ulokował piłkę w bramce, jednak orzeczony został ofsajd. W tej sytuacji wydawało się, że na spalonym był Stokłosa, a włączający się do akcji "Ama" doszedł do piłki zgodnie z przepisami, ale sędziowie byli bliżej i orzekli inaczej.

 

W 15. minucie po akcji Stokłosy i Ząbczyka do piłki (fakt, że za późno wystartował) doszedł Sąder i w w momencie oddawania strzału został sfaulowany przez Grucę na 10 metrze. Arbiter jednak nie dopatrzył się przewinienia i "wapna" nie było.

 

W 25. minucie gospodarze zdobyli gola, Galos otrzymał bardzo dobre podanie za plecy obrońców i nie dał szans Koziołowi.

 

W 32. minucie Bufnal przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 37. minucie "Ama" strzelił nad bramką, ale bardziej skuteczne mogło być podanie w kierunku lepiej ustawionych Sądera i Ząbczyka. W 39. minucie Sąder spudłował w dogodnej sytuacji. W 42 minucie Ząbczyk strzelił obok słupka. W 45. minucie powinno być 1:1, po pięknym strzale Bufnala kapitalną paradą popisał się Gruca i sparował na korner zmierzającą w samo okienko bramki piłkę.

 

Wyrównanie padło w 60. minucie. W polu karnym został sfaulowany Ząbczyk i sam wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów. Ta decyzja została mocno oprotestowana przez sztab gospodarzy, ale tak samo jak w przypadku dwóch kontrowersji z pierwszej połowy, arbiter był bardzo blisko całego zajścia, a jedenastkę podyktował bez wahania.

 

W 74. minucie Sąder przejął piłkę i podał Kowalikowi, a ten bardzo ładnym strzałem posłał ją minimalnie nad poprzeczką.

 

"Nie możesz meczu wygrać, to go chociaż zremisuj" - to powiedzenie jest często przytaczane przez trenerów. I Młode Lwy przychyliły się w Jeziorzanach do tej tezy.

 

W środę 31 sierpnia o godzinie 17:00 Garbarnia II zmierzy się w Przegini Duchownej z miejscową C-klasową Spartą w ramach III Rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków. Kolejne spotkanie ligowe czeka garbarskie rezerwy w sobotę 3 września o godzinie 17:00, kiedy to na Rydlówce podejmą AP Kmitę Zabierzów.

 

Czytaj także:

 

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni