80 URODZINY PREZESA JERZEGO JASIÓWKI

 

Jerzy Jasiówka prezentuje certyfikat sztucznego boiska Garbarni, podczas jego otwarcia.

 

28.12.2016 (AB, JC)

28 grudnia 2016 osiemdziesiąte urodziny obchodzi prezes Garbarni Jerzy Jasiówka. To niezwykle zasłużona dla naszego Klubu Postać, świetny przed laty napastnik, nie bez powodu nazywany "postrachem bramkarzy".

 

"Anek" - taki przydomek nadali Jerzemu Jasiówce koledzy z boiska, tak też do dziś nazywają Go przyjaciele - karierę zawodniczą zakończył w chwili, kiedy w 1973 roku większości garbarskiej braci zawalił się świat. Dosłownie, bo w powietrze wysadzony został piękny stadion Garbarni przy ulicy Barskiej. W miejsce kameralnego obiektu wybudowano Hotel Forum, który dziś jest największym stojakiem na reklamy w Krakowie...

 

Jerzy Jasiówka prezesem Garbarni jest od stycznia 2008 roku (wcześniej przez pół roku zajmował stanowisko p.o prezesa).
W tym roku został wybrany przez Walne Zgromadzenie Garbarni do kierowania klubem na kolejną, trzecią już kadencję.

 

Za Jego prezesury nasz Klub wyprostował sprawy własnościowe, zmodernizował i wybudował nowe obiekty piłkarskie, a już niebawem zostanie oddany do użytku nowoczesny budynek klubowy.

 

Człowiekowi, który widział na własne oczy największą klubową tragedię, jaką było - poprzedzone skandaliczną decyzją komunistycznych władz - wysadzenie stadionu na Barskiej, udało się skierować działania Garbarni na właściwe ścieżki. Bez zbytniej przesady można napisać, że dzięki temu RKS powstaje jak Feniks z popiołów...


Prezesowi Jerzemu Jasiówce życzymy wytrwałości, uporu i dalszych sukcesów w pracy w Klubie oraz w życiu osobistym i rodzinnym. I co najmniej tak dobrej formy fizycznej, zdrowia i energii oraz poczucia humoru, jakie Pan "Anek" ma obecnie.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia i materiały prasowe dotyczące Jerzego Jasiówki, a także rozmowę przeprowadzoną z naszym Jubilatem w cyklu Galeria Garbarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni