0-2 Tomasz Ogar 90+4 (głową).

(znakomicie) Szymon Ubożak oraz Szymon Woźniczka i Krzysztof Piekarski (Świętokrzyski ZPN).

Bartłomiej Gliniak, Kamil Aab (obaj JKS).

JKS: Andrzej Mikus - Jakub Kaganek, Bartłomiej Gliniak , Michał Dudek, Kamil Aab , Bartłomiej Raba, Kamil Kłusek , Rafał Kycko, Rafał Surmiak (75 Beniamin Jeż) Patryk Pękala (60 Daniel Kmak), Paweł Hass.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba, Krystian Kujawa (46 Dariusz Łukasik), Petar Borovićanin - Michał Kitliński, Karol Kostrubała, Marek Masiuda (46 Łukasz Pietras), Damian Nieśmiałowski (75 Szymon Kiebzak) - Michał Górecki (10 Mateusz Ciesielski), Tomasz Ogar .

15.04.2017 (JC)

Drużyna, którą prowadzi trener Mirosław Hajdo wzięła dziś pełny rewanż na JKS Jarosław, z którym jesienią ubiegłego roku przegrała u siebie 1:2. Teraz było zupełnie inaczej, a zwycięstwo „Garbarzy” bez cienia wątpliwości co do tego, który zespół dyktował warunki w Jarosławiu. Wiadomo, że Garbarnia...

Mecz zaczął się nader pechowo dla „Brązowych”. Już w 4. minucie doznał kontuzji Górecki i musiał opuszczać boisko. Garbarnia przez dłuższą chwilę grała w zdekompletowanym składzie, w 10. minucie na murawie pojawił się Ciesielski. Zanim to nastąpiło, rzut wolny z bocznego sektora boiska wykonywał Kalemba i bardzo bliski strzelenia gola głową był Ogar. W rewanżu groźnie było na przedpolu Cabaja, też po stałym fragmencie gry.

Przy kolejnym wolnym Kalemba za wysoko dośrodkował ze skrzydła. JKS odpowiedział niebezpieczną kontrakcją, ale w ważnym momencie jeden z graczy gospodarzy zagarnął piłkę ręką. Po chwili bramkarz miejscowych uprzedził Ciesielskiego. Golkiperowi JKS nie sprawił kłopotu przyziemny strzał Kalemby z wolnego (faulowany był Kitłiński).

„Garbarze” spróbowali w trójkącie rozegrać rzut rożny i nie był to szczęśliwy pomysł. W 40.minucie Nieśmiałowski po otrzymaniu podania od Borovicanina uderzył bez przekonania. Po chwili jednak właśnie Nieśmiałowski zagrał do Ogara, który strzelił tuż obok tzw. długiego słupka bramki.

JKS Jarosław nie chciał być dłużny. W 42. minucie Kycko znalazł się w doskonałym położeniu, śmiało mogło być 1:0. Za moment gospodarze nie przerwali gry, gdy na murawie leżał jeden z „Garbarzy”. Hass strzelił niecelnie z woleja. Kilkadziesiąt sekund później akurat Hass po ograniu Kujawy znalazł się oko w oko z Cabajem, który kapitalną interwencją uratował sytuację.

Ale ostatnia okazja, i to stuprocentowa, należała do Garbarni. Ogar podał do Nieśmiałowskiego, ten powinien nieuchronnie zamknąć temat, lecz w roli desperackiego ratownika bramki JKS wystąpił jeden z jego defensorów.

Drugą połowę rozpoczęli „Garbarze” z dwoma nowymi zawodnikami. Za Kujawę wszedł Łukasik, za Masiudę - Pietras. Bez wystawiania indywidualnych cenzurek jedno jest pewne: nastąpiła zdecydowana poprawa jakości gry. Zaś od upływu godziny meczu przewaga podopiecznych Mirosława Hajdy była momentami miażdżąca. A wynik absolutnie nie kłamie, choć stan bezbramkowy utrzymywał się niepokojąco długo.

W 58. minucie nader aktywny Borovicanin bezskutecznie reklamował zagranie piłki ręką w obrębie „16” przez jednego z rywali. Po kornerze Kalemba „główkował” obok. Wkrótce w szeregach gospodarzy pojawił się Kmak i od razu uczestniczył w niebezpiecznej kontrakcji. Na marginesie: JKS ograniczał się po pauzie do wyłącznie takiej, bardzo prostej metody prowadzenia akcji zaczepnych.

Nad poprzeczką uderzał Kitliński, obok słupka Nieśmiałowski, po którego kolejnej próbie ‚Brązowi” zyskali korner. Właśnie po dośrodkowaniu Kalemby spod chorągiewki tuż obok celu strzelał głową Łukasik. W ostatniej chwili została powstrzymana szarża Ciesielskiego. Właśnie on podawał za moment do Ogara i skutek był bardzo podobny, choć okazja była przednia.

Po pięciu kwadransach meczu dogranie piłki z boku przez Ciesielskiego nie zostało przez nikogo sfinalizowane. W obrońcę trafił Kitliński, zaś w w jednej z nielicznych kontrakcji JKS doszło do karambolu Hassa z Borovicaninem, bez reakcji ze strony arbitra.

W 82. minucie Borovićanin przeprowadził ładny rajd lewą flanką. Za chwilę Kostrubała zagrywał wzdłuż pola bramkowego, akcję starał się zamknąć Łukasik, ale został uprzedzony przez Kłuska, który wpakował piłkę pod poprzeczkę własnej bramki. W 89. minucie Kalemba zablokował strzał Hassa.

Najlepsze było na samym końcu. Już w ostatnich sekundach przedłużonego o cztery minuty czasu gry dalekim wykopem popisał się Cabaj, Kiebzak idealnie zacentrował na głowę Ogara i to był naprawdę mocny akord meczu w Jarosławiu.

Zwycięstwo Garbarni bezdyskusyjne, prezentowała się w drugiej połowie o klasę lepiej od trudnego rywala. I gdyby jeszcze poprawić skuteczność… Tak czy inaczej, za dzisiejszy występ należy się „Brązowym” gromki aplauz.

Podobnie zresztą jak arbitrowi. Szymon Ubożak prowadził zawody doskonale. Był perfekcyjny w każdym calu, również przy odbieraniu piłki obu drużynom, gdy wznawiały grę wrzutem z autu wyraźnie bliżej bramki przeciwnika niż powinny. Sędziowie nader rzadko zwracają na to uwagę, lecz nie Ubożak...

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem, bowiem autokar, którym podążali do Jarosławia goście, odmówił po drodze posłuszeństwa. Na szczęście nie na tyle, aby pokrzyżować Młodym Lwom szyki w odniesieniu bardzo ważnego zwycięstwa.

Zdjęcia z meczu w serwisie:

Skrót filmowy

=========================================================================

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<