MLJS: SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA 2:1 (1:1)

MLJM: TERMALIKA-BRUKBET Nieciecza - GARBARNIA 1:1 (0:0)

=====================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

DWA KARNE DLA GOSPODARZY...

 

  

 

SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA 2:1 (1:1)

1-0 Wiktor Nowak 16 (karny)

1-1 Bartosz Prochownik 40

2-1 Wiktor Nowak 84 (karny)

 

Konrad Kolak oraz Marek Ogórek i Przemysław Grębski (KS Nowy Sącz).

Nikodem Gniecki (Sandecja).

 

SANDECJA: Kacper Tomasik - Oskar Słaby (80 Bogusław Witek), Mateusz Śliwa (60 Jan Tokarczyk), Dawid Dyląg, Wiktor Weber (70 Patryk Szarek), Patryk Grądziel, Nikodem Gniecki, Marek Kozdra, Karol Matras (60 Jakub Brudziński), Kacper Smoleń, Wiktor Nowak (90+2 Dawid Podobiński).

 

GARBARNIA: Kamil Nowak - Rafał Witaszyk, Mikołaj Pyś, Łukasz Kowalski, Grzegorz Kutrzeba (73 Aleksander Strzeboński) - Patryk Paczka, Bartosz Prochownik , Artur Lechowicz (79 Kamil Antkiewicz), Paweł Kloc - Adrian Żmuda (85 jan Jędrzejowski), Piotr Apostolski (75 Daniel Obtułowicz).

 

 

02.04.2017 (AB)

Nie udała się wyprawa juniorów starszych Garbarni na mecz z Sandecją. Areną zawodów miało być boisko w Piątkowej, ale ze względu na spore uchybienia w przygotowaniu infrastruktury zostało przeniesione na stadion gospodarzy. "Górale" strzelili dwa gole z rzutów karnych, z których ten podyktowany w 84. minucie był bardzo, ale to bardzo problematyczny...

 

 Pomni sromotnej porażki – jesienią na Rydlówce Garbarnia ograła Sandecję aż 10-0 – gospodarze od pierwszej minuty przypuścili falę zdecydowanych ataków na bramkę Kamila Nowaka. W 7. minucie po szybkiej akcji „Górali” sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Wiktor Weber, a jego strzał „Nowy” sparował na korner. W 13. minucie po dograniu Karola Matrasa w odległości trzech metrów przed bramką Garbarni znalazł się Wiktor Nowak, ale na szczęście dla gości nie zdołał sięgnąć piłki.

 

W 14. minucie po kontrze Brązowych, w której Bartosz Prochownik po akcji lewą stroną zagrał do Piotra Apostolskiego, ten drugi strzałem z linii pola karnego posłał piłkę obok słupka. W 22. minucie w polu karnym Garbarni doszło do starcia Adriana Żmudy z Matrasem, które arbiter zakwalifikował jako przewinienie w obronie i podyktował pierwszy w tym spotkaniu rzut karny. Z jedenastu metrów Nowak pewnie pokonał …Nowaka i było 1-0 dla Sandecji.

 

W 23. minucie po podaniu Marka Kozdry Matras strzałem z pierwszej piłki trafił w spojenie. W 27. minucie Apostolski ostro dośrodkował z lewej strony, Prochownik sprytnie przepuścił piłkę, a Paweł Kloc z odległości 14 metrów strzelił z woleja minimalnie obok słupka.

 

W 40. minucie Kloc wypuścił w „uliczkę” Prochownika, ten pomiędzy dwoma obrońcami gospodarzy wprowadził piłkę w pole karne i zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z z Kacprem Tomasikiem.

 

W 49. minucie Garbarnia powinna była objąć prowadzenie. Żmuda zagrał do Apostolskiego, ten wprowadził piłkę w szesnastkę i mógł strzelać, ale wypatrzył lepiej ustawionego Prochownika i wystawił mu futbolówkę na 5 metr. Ta „zatańczyła” zawodnikowi gości pod butem, a kiedy zdołał ją już opanować, ostatecznie trafił w słupek. Według relacjonującego nam przebieg meczu kierownika drużyny juniorów Garbarni Jerzego Wojciechowskiego to była nie stu, a „trzystuprocentowa” szansa „Garbarzy” na zdobycie ważnego gola.

 

W 54. minucie po kornerze wykonanym przez Kozdrę W. Nowak główkował tuż nad poprzeczką. W 61. minucie po ostrym, przyziemnym strzale Jakuba Brudzińskiego bardzo dobrze interweniował K. Nowak. W 80. minucie po strzale Patryka Szarka piłka po rykoszecie opuściła boisko tuż obok słupka.

 

W 84. minucie po mocnym strzale zza pola karnego jednego z zawodników Sandecji stoper Garbarni Mikołaj Pyś zasłonił rękoma twarz, a piłka trafiła go w łokieć. Choć w tym wypadku w żaden sposób nie można mówić ani o celowości zagrania ręką, ani powiększeniu obrysu ciała broniącego się przed uderzeniem piłki zawodnika – to jednak sędzia Kolak zdecydował się podyktować drugi w tym spotkaniu rzut karny dla Sandecji.

 

Po raz drugi „wapno” wykorzystał Wiktor Nowak i mecz w zasadzie się zakończył.

 

Garbarnia pojechała do Nowego Sącza bez chorego Adama Jawora i odczuwającego uraz Marcina Kołtona. Ich brak w środku pola był aż nadto widoczny…

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

=====================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

CENNY REMIS MŁODYCH LWÓW

 

  

 

TERMALIKA-BRUKBET Nieciecza - GARBARNIA 1:1 (0:0)

0-1 Szymon Mazur 55

1-1 Szymon Panek 75 (karny).

 

(dobrze) Mariusz Świętek oraz Krzysztof Szyszka i Mateusz Libera (KS Żabno).

Mecz bez kartek.

 

TERMALIKA-BRUKBET: Mikołaj Ciombor - Sebastian Bonior (60 Mateusz Proczka), Mateusz Kopeć (70 Hubert Łapa), Bartosz Kościółek, Hubert Kowalski, Filip Kuta, Krzysztof Łos, Szymon Panek , Piotr Pochroń, Daniel Sitko (60 Igor Wójcik), Adrian Zawada (75 Kamil Mędrygał).

 

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Tomasz Misiorek, Jakub Laszczyk, Bartłomiej Mruk, Oskar Baranik - Karol Biale, Kacper Guguła, Kacper Klimczyk (78 Jakub Kicek), Jakub Burkowicz - Szymon Mazur (76 Jakub Jastrzębski), Jakub Piekarz (50 Szymon Piotrowicz).

 

01.04.2017 (AB)

Zdobyciem jednego, za to bardzo cennego punktu zakończyła się wizyta juniorów młodszych Garbarni w Niecieczy. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy całkiem nieźle radzą sobie w meczach grupy spadkowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, ale trzeba pamiętać, że jest to dopiero początek tych zmagań.

 

Prowadzenie dla Brązowych zdobył w 55. minucie Szymon Mazur strzałem w samo okienko z odległości około 30 metrów. Autorem ostatniego podania był Karol Biale, ale trzeba przyznać, że strzelcowi "ułożyła się nóżka" do zdobycia bramki.

 

W 73. minucie goście mogli postawić kropkę nad i, ale po prostopadłym podaniu Kacpra Klimczyka Szymon Piotrowicz przegrał pojedynek sam na sam z Mikołajem Ciomborem. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na "Garbarzach", bo juz 2 minuty później było 1-1. Po faulu Bartłomieja Mruka na jednym z zawodników Termaliki Szymon Panek skutecznie wyegzekwował rzut karny.

 

Ostatnie minuty spotkania to dla zamkniętej we własnej strefie obronnej Garbarni walka o przetrwanie. Gospodarze po wyrównaniu "złapali wiatr w żagle", ale nie udało im się doprowadzić do zdobycia drugiego gola. Tym bardziej punkt przywieziony przez Młode Lwy z Niecieczy trzeba potraktować na Ludwinowie w charakterze zdobyczy.

 

=====================================================

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Garbarnia - Soła Oświęcim 5:0 (4:0) - zdjęcia, MLJM: Garbarnia - Dunajec Ostrowsko 3:0 (2:0)<<<

 

>>>MLJS: Wolania Wola Rzędzińska - Garbarnia 0:0, MLJM; Garbarnia - SMS Kraków 3:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni