MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

UDANY POCZĄTEK WIOSNY

 

 

 

TERMALICA-BRUKBET Nieciecza - GARBARNIA 1:2 (1:0)

1-0 Krystian Cierlik 19 (wolny)

1-1 Grzegorz Biernacik 62

1-2 Piotr Dolczak 77.

 

(wzorowo) Paweł Gądek oraz Grzegorz Wroński i Jarosław Wroński.

Drwal - Jaroszyński, Borla.

 

TERMALIKA-BRUKBET: Michał Leżoń - Patryk Michalczyk, Marcin Drwal , Krystian Cierlik , Kamil Kowal, Radosław Krupa, Mateusz Ludwa, Szczepan Kogut, Karol Bigos (85 Bartłomiej Warzała), Paweł Skowron (46 Adrian Pikul), Dawid Pagos (65 Adrian Kopeć).
Trener Waldemar Dzierżanowski.

 

GARBARNIA: Damian Paździor - Robert Łatka, Michał Budek, Patryk Pilch, Antoni Jaroszyński - Piotr Kozak (65 Damian Pabiś), Piotr Dolczak , Mateusz Borla (70 Bartosz Gawor), Karol Jędrzejczyk (46 Grzegorz Biernacik ) - Michał Kozik (75 Tomasz Chmura,  Łukasz Litwin (65 Bartosz Gigoń).
Trener Robert Włodarz.

 

Przy piłce Grzegorz Biernacik, zdobywca pierwszego gola dla Garbarni (zdjęcie z meczu Garbarnia Juniorzy - Garbarnia II).

 

4.04.2014 (AB)

Zwycięstwem zakończyła się dzisiejsza wyprawa juniorów starszych Garbarni do Niecieczy. Brązowi po trudnym spotkaniu z Termaliką - Brukbetem zaksięgowali na swoim koncie trzy punkty, tym samym bardzo udanie zainaugurowali rundę wiosenną.

 

W 19 minucie Jaroszyński sfaulował z boku boiska Pagosa, za co obejrzał żółty kartonik. Większą karą dla niego, jak i dla jego kolegów z drużyny była jednak utrata gola z rzutu wolnego. Z około 25 metrów kapitalnym uderzeniem popisał się Cierlik, a piłka "wyłamując palce" Paździorowi odbiła się od słupka i "zatrzepotała" w siatce w samym okienku bramki Garbarni.

 

W 26 minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej w sytuacji sam na sam z Paździorem znalazł się Pagos, który lobował golkipera Młodych Lwów. Na szczęście dla Garbarni - nieskutecznie. W 35 minucie Dolczak ograł w polu karnym obrońcę gospodarzy, "przymierzył" po długim rogu, ale minimalnie niecelnie. Chwilę wcześniej powodzenie Brązowym mogło przynieść także zagranie Dolczaka, po którym jednak Kozik nie opanował piłki w polu karnym.

 

Na początku drugiej polowy przed szansą stanęli gospodarze. Pagos wykonywał rzut wolny z dystansu, piłka trafiła w mur zawodników Garbarni i wróciła z powrotem przed pole karne, a dobitka strzelca okazała się minimalnie niecelna.

 

W 62 minucie akcję środkiem boiska przeprowadził Dolczak, już na 16 metrze próbowali przejąć piłkę blokujący go obrońcy, ale w sukurs koledze przyszedł Litwin i zdołał ją jeszcze wycofać przed pole karne, a wprowadzony w przerwie Biernacik kapitalnym strzałem (z pierwszej piłki, lewą nogą, w samo okienko) doprowadził do wyrównania.

 

W 67 minucie pięknym strzałem sfinalizował akcję niecieczan Kopeć, ale niesamowitą paradą popisał się w tym wypadku Paździor i sparował piłkę na korner. To była naprawdę fantastyczna interwencja bramkarza Garbarni.

 

W 77 minucie z rzutu wolnego z boku boiska dośrodkowywał Biernacik. Półgórna piłka przeszła nad kilkoma zawodnikami obu zespołów, a Dolczak, który znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie, dołożył do niej nogę na 5 metrze i zdobył drugiego gola dla swojej drużyny.

 

Na 10 minut przed końcem w bardzo krótkim odstępie czasu słupek uratował Brązowych przed utratą goli po strzałach Pikula i Bigosa.

 

- Odnieśliśmy dziś cenne zwycięstwo na trudnym terenie, inauguracja jest zawsze sporą niewiadomą. Wypada nam się tylko cieszyć. Mecz był zacięty, dużo było w nim walki, ale wszystko odbywało się w ramach zasad fair-play, bez żadnych złośliwości z obu stron. Wzorowo prowadzili spotkanie sędziowie. Do przerwy grę naszemu zespołowi utrudniał mocno wiejący wiatr, jednak po zmianie stron w drugiej połowie był już naszym sprzymierzeńcem - podsumował mecz  kierownik drużyny Garbarni, Jerzy Wojciechowski, któremu zawdzięczamy wiedzę o szczegółach spotkania.

 

Bramkarz Garbarni Damian Paździor kontra Konrad Kuliszewski, jeszcze niedawno junior Termaliki-Brukbetu.

(zdjęcie z meczu Garbarnia Juniorzy - Garbarnia II).

 


Przy piłce Piotr Dolczak, autor zwycięskiego gola dla Młodych Lwów.

(zdjęcie z meczu Garbarnia Juniorzy - Garbarnia II).

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali