(bez zarzutu) Artur Kijak oraz Sławomir Steczko i Marcin Mieszczak (KS Małopolski ZPN).

Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Rafał Witaszyk (87 Jan Jędrzejowski), Mikołaj Pyś, Łukasz Kowalski , Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka, Bartosz Prochownik (81 Daniel Obtułowicz ), Adam Jawor (77 Dawid Pachel), Paweł Kloc (85 Aleksander Strzeboński) - Marcin Kołton (73 Artur Lechowicz), Piotr Apostolski .

LIMANOVIA: Rafał Pietrzak (46 Maciej Kordeczka) - Andrzej Mrożek, Dawid Plata, Adrian Opyd (65 Kacper Pławecki), Rafał Bartosz, Maciej Krzyżak, Piotr Matras, Mateusz Matlęga, Maciej Tarasek, Grzegorz Kłusek (65 Kacper Skrzatek), Bartłomiej Żurek (72 Paweł Matras).

Piotr Apostolski otwierając wynik spotkania z Limanovią strzelił 50 gola w barwach Garbarni w meczach juniorów młodszych, starszych i drugim zespole seniorów.

8.04.2017 (AB)

W pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi juniorzy starsi Garbarni pokonali na własnym boisku Limanovię 4:1. Paradoks tego spotkania polega na tym, że goście zaprezentowali się na Ludwinowie jako zespół solidny, a ostateczny rezultat może być dla nich nieco krzywdzący. Z drugiej strony zaś, gdyby Brązowi zachowali nieco więcej przyzwoitości pod bramką rywali (zwłaszcza po przerwie), to ich dorobek strzelecki w tym meczu mógłby być bogatszy o kilka goli…

Po początkowym wzajemnym badaniu sił poważniejsze zagrożenie jako pierwsi stworzyli gospodarze. W 18. minucie po indywidualnej akcji Marcina Kołtona, w której minął dwóch zawodników Limanovii, dobrym podaniem został obdarowany Paweł Kloc. Jego mocny strzał jednak w ostatniej chwili zablokował Rafał Pietrzak. W 19. minucie Rafał Witaszyk dograł do Bartosza Prochownika, ten przyjął pikę i huknął ponad poprzeczką. W 20. minucie po podaniu Patryka Paczki Piotr Apostolski podjął nieudaną próbę lobu.

W 23, minucie Grzegorz Kutrzeba w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg szarżującego w polu karnym gospodarzy Macieja Taraska i była to bardzo udana akcja pościgowa obrońcy Garbarni.

W 31. minucie po długim podaniu Mikołaja Pysia w posiadanie piłki przed linią pola karnego wszedł Apostolski, „przewiózł na podeszwie” - jak określił to kierownik drużyny Garbarni Jerzy Wojciechowski - jednego z obrońców i wyszedł na pozycję sam na sam z Pietrzakiem, któremu nie dał żadnych szans. W ten bardzo ładny sposób napastnik Garbarni strzelił swojego 50 gola dla Brązowych, licząc występy w zespołach juniorów młodszych, starszych i drugiej drużynie seniorów.

W 37. minucie po groźnym strzale głową Macieja Krzyżaka intuicyjnie interweniował Mikołaj Wiewióra. W 40. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Prochownika przewrotką przedłużył podanie Adam Jawor, a nadbiegający Łukasz Kowalski z woleja posłał piłkę tuż nad poprzeczką. W 44. minucie po ostrym strzale Jawora z rzutu wolnego Pietrzak sparował futbolówkę na korner. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry po dobrym odbiorze Jawora Apostolski przyjął podanie i przerzuciwszy piłkę nad obrońcą strzelił tuż obok słupka.

Dwie minuty po przerwie Dawid Plata sfaulował w polu karnym Paczkę, a rzutu karnego nie zmarnował Kołton.

W 52. minucie po wyrzucie z autu Witaszyka Apostolski strzelił wprost w bramkarza, choć wydaje się, że mógł zaadresować podanie do lepiej ustawionego Paczki. W 58. minucie Jawor przeprowadził składną, indywidualną akcję na lewej flance, ale zakończył ją tylko strzałem w boczną siatkę. W 60. minucie Młode Lwy miały dwie doskonałe okazje. Strzał Apostolskiego w sytuacji sam na sam wybronił Maciej Kordeczka, a za chwilę po slalomie Jawora piłkę wybił poza boisko jeden z obrońców gości.

Zamiast 3-0 szybko zrobiło się 2-1, bowiem po wymianie podań z Grzegorzem Kłuskiem celnym strzałem głową pokonał Wiewórę Bartłomiej Żurek. Bardzo ładna i szybka akcja tych dwóch zawodników przyniosła gościom kontaktowego gola. W 65. minucie mogło być już 2-2, bowiem Piotr Matras strzelił tuż obok słupka.

W 66. minucie po rzucie wolnym Kołtona Kordeczka wygrał wprawdzie pojedynek o górną piłkę z Apostolskim, ale strącił ją pod nogi Kowalskiego, który nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

W 69. minucie Paczka przegrał sytuację oko w oko z Kordeczką. W 71. minucie po podaniu Żurka Krzyżak strzelił minimalnie obok słupka. W 82. minucie Kowalski - w sposób, którego nie powstydziłby się żaden rasowy stoper - wyjaśnił sytuację w polu karnym Garbarni. W 83. minucie strzał Pysia z dystansu obronił Kordeczka.

W 84. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Apostolski, Kordeczka wybił piłkę, która trafiła poza szesnastkę pod nogi Pysia. Kapitan Garbarni przytomnie dograł w bok do Daniela Obtułowicza, a „Obti” wytyczył piłce drogę do bramki pomiędzy nogami interweniującego golkipera Limanovii.

W doliczonym czasie gry dwie okazje dla gości miał jeszcze Krzyżak. Zarówno jednak strzał z rzutu wolnego, jak i ten po podaniu Taraska były minimalnie niecelne.