MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

UKARANA NONSZALANCJA

 

       

 

GARBARNIA - MKS LIMANOVIA 1:3 (1:2)

 0-1 Mateusz Matlęga 12 (głową)

0-2 Bartłomiej Żurek 21

1-2 Jakub Burkowicz 45

1-3 Maciej Tarasek 88.

 

  Tomasz Tatarzyński oraz Aleksander Najman i Artur Daniel (KS Małopolski ZPN).

Kamil Radłowski (Garbarnia).

 

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Aleksander Strzeboński, Daniel Penszkal, Dawid Pasternak, Oskar Baranik - Patryk Paczka, Marcin Kołton, Paweł Kloc (31 Jakub Burkowicz ), Kamil Radłowski (60 Kacper Klimczyk) - Bartosz Baran (80 Marcin Buda), Daniel Obtułowicz (46 Mateusz Piotrowski).

 

LIMANOVIA: Maciej Kordeczka - Mariusz Liptak, Konrad Łękawa, Mateusz Matlęga , Dawid Hojda, Maciej Krzyżak, Paweł Pławecki, Piotr Matras, Maciej Tarasek , Adrian Stajnder (78 Dawid Mrożek), Bartłomiej Żurek (60 Mateusz Smoter).

 

W taki sposób Jakub Burkowicz pokonał Macieja Kordeczkę w 45. minucie spotkania.

 

7.10.2017 (AB)

W 5. minucie z rzutu wolnego z 30. metrów bardzo dobrze przymierzył Bartosz Baran, Maciej Kordeczka ze sporym szczęściem i na raty zdołał obronić jego strzał. Za chwilę po kornerze wykonanym przez Barana i zgraniu piłki przez Daniela Penszkala Daniel Obtułowicz "główkował' w słupek. Juniorzy Garbarni nie zdołali otworzyć wyniku meczu z Limanovią, ale też nie poszli za ciosem, a nawet pozwolili sobie na pewną nonszalancję.

 

Ta nie została ukarana od razu, bo w 11. minucie w efekcie niepotrzebnej zabawy stoperów Garbarni w posiadanie piłki w polu karnym gospodarzy wszedł Bartłomiej Żurek i dopiero bardzo ofiarna interwencja Aleksandra Strzebońskiego na wślizgu pozwoliła Brązowym odetchnąć z ulgą. Za chwilę jednak po rzucie rożnym wykonanym przez Macieja Taraska Mateusz Matlęga głową skierował piłkę do bramki Mateusza Buryły.

 

W 16. minucie po kombinacyjnej wymianie podań pomiędzy Adrianem Stajnderem a Żurkiem bramkarz Garbarni zdołał wyjaśnić sytuację. W 18. minucie Paweł Pławecki uderzył zza szesnastki, ale Buryło nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi po kornerze wykonanym przez Marcina Kołtona i strzale głową Penszkala Matras wybił piłkę z linii bramkowej.

 

W 21. minucie Maciej Krzyżak zagrał do Żurka, ten już w polu karnym ograł obrońcę Garbarni i pokonał Buryłę.

 

W 25. minucie po podaniu Barana Obtułowicz nie znalazł kolejnym podaniem Kołtona. W 35. minucie po wybloku Obtułowicza Baran na 15. metrze "wygrał" pozycję z obrońcą, ale strzelił za słabo by zaskoczyć Kordeczkę. W 39. minucie po kornerze bitym przez Kołtona Kordeczka dosłownie zdjął piłkę z głowy Penszkala. W 40. minucie Piotr Matras uruchomił Stajndera, ale ten nie uderzył czysto w piłkę i Buryło nie miał kłopotu z jej opanowaniem. W 42. minucie po rajdzie i podaniu Matrasa strzał Żurka sparował na korner Buryło.

 

W 45. minucie po dograniu Kamila Radłowskiego filigranowy pomocnik Garbarni Jakub Burkowicz strzałem z woleja - w sposób uchwycony na zdjęciu przez Urszulę Rymarczyk - pokonał Kordeczkę, a pika znalazła się w bramce mimo rozpaczliwej interwencji jednego z obrońców gości.

 

Gol zdobyty "do szatni' rozkręcił Garbarzy, ale też juniorzy Limanovii nie przyjęli otwartej gry, asekurowali własne tyły i koncentrowali się na szukaniu szansy w kontrach.

 

W 47. minucie Kordeczka zneutralizował zagrożenie po groźnym dośrodkowaniu Burkowicza. W 49. minucie Buryło dalekim wykopem uruchomił Paczkę, ten po wprowadzeniu piłki w pole karne próbował uderzać po długim rogu. Piłka ostatecznie minęła słupek, a nie zdołali jej przed opuszczeniem placu gry dopaść ani Penszkal, ani Kołton. W 60. minucie dośrodkowanie Mateusza Piotrowskiego przeciął Kordeczka.

 

 W 69. minucie Brązowi mieli kapitalną okazję do wyrównania: Baran posłał prostopadłe podanie do Paczki, ale po strzale kapitana Garbarni Kordeczka paradą sparował piłkę, która odbiła się jeszcze od górnej części poprzeczki. W 72. minucie szarżujący przez pół boiska Kołton zagrał do Burkowicza, ten jednak w sytuacji sam na sam stracił równowagę w polu karnym. W 73. minucie po strzale Penszkala z rzutu wolnego z dystansu piłka po rykoszecie wyszła na korner. W 77. minucie po akcji Piotrowskiego, który wymanewrował obrońcę i dograł piłkę wzdłuż bramki Burkowicz strzelił obok celu. Za chwilę po wymianie podań Kołtona z Piotrowskim z boku pola karnego powstrzymał Burkowicza Krzyżak. Czy Garbarni należał się rzut karny? Oceńcie Państwo sami, na meczu była kamera CF Sport...

 

W 88. minucie podanie Kacpra Klimczyka do Strzebońskiego przechwycił jeszcze na swojej połowie Tarasek i pognał w kierunku bramki Buryły. Widząc wysoko ustawionego bramkarza gospodarzy posłał futbolówkę do bramki z około 30. metrów...

 

Odpowiedź Garbarni mogła być natychmiastowa. Po dalekim dograniu Kołtona Kordeczka uprzedził Penszkala. W doliczonym już czasie gry najpierw Buryło uprzedził Dawida Mrożka, a po podaniu Penszkala Buda strzelił obok słupka.

 

Skrót filmowy

 

 

 

 

Zdjęcia Pani Urszuli Rymarczyk:

 

 

 

STRZELCY GOLI PO 10 KOLEJKACH (26 +3)

 

7 - Bartosz Baran

4 - Daniel Obtułowicz

3 - Marcin Buda, Jakub Burkowicz, Daniel Penszkal

2 - Patryk Paczka, Kamil Radłowski

1 -   Mateusz Piotrowski, Dawid Pasternak

 

W efekcie walkowera 3-0 dla Garbarni za spotkanie z BKS Bochnia anulowane zostały gole zdobyte w tym meczu przez Kamila Radłowskiego i Dawida Pasternaka.

 

 

Czytaj także:

 

>>>9 kolejka: Hutnik Kraków - Garbarnia 1:2 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>8 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 3:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - BKS Bochnia 2:3 (1:2), po weryfikacji walkower 3:0 na korzyść Garbarni - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: AS Progres 2000 Kraków - Garbarnia 3:3 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - MKS SMS Kraków 7:0 (4:0) - skrót filmowy<<<

 

>>>2 kolejka: Dunajec Zakliczyn - Garbarnia 0:4 (0:2)<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:1 (0:1)<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni