Nowy numer telefonu RKS Garbarnia: (0-12) 311-02-25

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

REWELACYJNY POCZĄTEK GARBARSKIEGO WEEKENDU

 

        

 

HUTNIK Kraków - GARBARNIA 0:2 (0:1)

0-1 Daniel Obtułowicz 41

0-2 Adrian Żmuda 88.

 

(bardzo dobrze) Wojciech Curyło oraz Łukasz Mnich i Marcin Oszczypała (KS Małopolski ZPN).

Kamil Czyżycki - Marcin Kołton.

 

 HUTNIK: Arkadiusz Leszczyński - Tomasz Pilch, Bartosz Dudek, Oskar Lejda (46 Krystian Dąbrowski), Wojciech Wiatr (46 Filip Tekiela) - Łukasz Kaczor, Michał Wiśniewski, Mateusz Wnęk (46 Kamil Czyżycki ), Grzegorz Antolak, Borys Słuszniak (70 Karol Zabiegaj) - Damian Serafin (46 Wojciech Liberacki).

Trener Marek Bojko.

 

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Rafał Witaszyk, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski, Grzegorz Kutrzeba -  Patryk Paczka (89 Aleksander Strzeboński), Paweł Kloc (69 Mikołaj Pyś), Marcin Kołton , Artur Lechowicz (86 Jan Jędrzejowski) - Daniel Obtułowicz (65 Adrian Żmuda ), Piotr Apostolski.

Trener Robert Włodarz.

 

Daniel Obtułowicz (z prawej) lubi strzelać Hutnikowi bramki. Zrobił to i w pierwszym - z którego pochodzi zdjęcie - i w drugim spotkaniu z drużyną z Suchych Stawów.

 

26.05.2017 (AB)

Rewelacyjnie rozpoczął się weekend dla Garbarzy, w piątkowym meczu juniorzy starsi pokonali na Suchych Stawach Hutnika 2-0. Gole dla Brązowych strzelili Daniel Obtułowicz i Adrian Żmuda, a samo spotkanie mogło przypaść do gustu przybyłym na boisko przy ul. Ptaszyckiego widzom.

 

W 14. minucie bardzo soczysty strzał Kloca z 30 metrów w dobrym stylu obronił Leszczyński. W 20. minucie po groźnej, zespołowej akcji Hutnika z udziałem miedzy innymi Antolaka i Wnęka Pachel zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką. W momentalnie wyprowadzonej kontrze Apostolski po 20-metrowym biegu z piłką wpadł w pole karne, ale naciskany przez obrońcę nie trafił do celu. Po dograniu piłki z prawej strony przez Kutrzebę Apostolski wygrał powietrzny pojedynek z Leszczyńskim, jednak strącona przez niego głową futbolówka minęła słupek.

 

W 25. minucie po wymianie podań Wnęka i Antolaka sprawę potężnym strzałem z 16 metrów finalizował Serafin, na szczęście dla gości Mrozowski sparował piłkę. W 31. minucie bramkarz Garbarni uruchomił na prawym skrzydle Paczkę, ten po walce wygrał pojedynek bark w bark z Wojciechem Wiatrem i prawie spod końcowej linii wycofał piłkę do Apostolskiego. "Apo" z woleja strzelił tuż nad poprzeczką, ale na tę akcję Brązowych aż przyjemnie było popatrzeć.

 

Tak samo jak na zachowanie Kloca w 33. minucie, który w środku boiska był odwrócony tyłem do bramki Hutnika. W jego kierunku ostro ruszyło dwóch rywali, chcąc mu odebrać piłkę. "Siwy" kapitalnym zwodem podeszwą oszukał przeciwników i podał do Kołtona, ten podprowadził futbolówkę pod szesnastkę i oddał minimalnie niecelny, przyziemny strzał.

 

W 36. minucie Antolak zagrał prostopadle do Serafina, ten uderzał po krótkim rogu z 12 metrów, a Mrozowski nogą obronił zmierzającą do bramki tuż przy słupku piłkę. "Mrozio" po raz kolejny pokazał, że w tym elemencie bramkarskiego fachu czuje się doskonale.
 

W 41. minucie goście objęli prowadzenie. Z autu wyrzucał piłkę Witaszyk, sprytnie przepuścił ją w polu karnym Apostolski, a Obtułowicz najpierw przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, potem pozwolił jej jeszcze odbić się od ziemi, po czym huknął nieuchronnie pod poprzeczkę.

 

W 43. minucie po kornerze wykonywanym przez Kołtona Kowalski główkował w boczną siatkę.

 

W 57. minucie po akcji Antolaka i Liberackiego piłkę przejął w polu karnym Garbarni Pachel. W 64. minucie strzał Słuszniaka z 20 metrów obronił Mrozowski. W 71. minucie po kornerze bitym przez Pysia szczupakiem strzelał Kowalski. Bramkarz Hutnika wypiąstkował piłkę, o którą jeszcze powalczył Witaszyk. a rzecz całą obok słupka sfinalizował głową Pachel.

 

Gospodarze cały czas dążyli do wyrównania, w 83. minucie po bombie Antolaka z 20 metrów Mrozowski wypiąstkował piłkę.

 

W 85. minucie Apostolski, w rajdzie od połowy boiska ścigany przez dwóch graczy Hutnika, strzelił minimalnie nad bramką.
W 87. minucie po dośrodkowaniu Kołtona z rzutu wolnego Leszczyński złapał piłkę po strzale głową Kowalskiego.
W 88. minucie Garbarnia postawiła pieczęć na swoim zwycięstwie. Paczka posłał dalekie podanie w pole karne, przy piłce w dogodnej pozycji znalazł się Jędrzejowski, ale dostrzegł lepiej ustawionego Żmudę i pozwolił mu z 5 metrów dokończyć dzieła.

 

- W tym momencie mecz się w zasadzie zakończył. O zwycięstwo na Suchych Stawach nie było łatwo, Oba zespoły zagrały bardzo ambitnie i walecznie, ale wszystko odbywało się w sportowej atmosferze. Jeszcze nie wiemy, na co pozwala nam ta wygrana, ale jeżeli wyniki innych spotkań będą dla nas korzystne, to rywalizacja o awans do Centralnej Ligi Juniorów może się zakończyć dopiero w ostatniej kolejce i to z naszym udziałem. Warto podkreślić bardzo dobrą postawę arbitrów, o których pracy pozytywnie wypowiadali się zgodnie obaj trenerzy. Weekend rozpoczął się dla Garbarni wspaniale, oby wynik juniorów okazał się dobrą wróżbą dla pierwszej drużyny, która w sobotę wieczorem zagra w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO - powiedział po meczu kierownik drużyny juniorów Garbarni Jerzy Wojciechowski, któremu zawdzięczamy szczegóły zawodów.

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

 

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Dunajec Nowy Sącz - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Limanovia - Garbarnia 3:2 (1:2) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - AP Profi Zielonki 5:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Hutnik Kraków 3:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 2:1 (1:1) - zdjęcia, MLJM: Dunajec Nowy Sącz - Garbarnia 0:0<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Limanovia 4:1 (1:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>MLJM: Garbarnia - Bocheński KS 2:0 (2:0) - film<<<

 

>>>MLJS: Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia 2:1 (1;1) - zdjęcia, MLJM: Termalica-Brukbet Nieciecza - Garbarnia 1:1 (0:0)<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Soła Oświęcim 5:0 (4:0) - zdjęcia, MLJM: Garbarnia - Dunajec Ostrowsko 3:0 (2:0)<<<

 

>>>MLJS: Wolania Wola Rzędzińska - Garbarnia 0:0, MLJM; Garbarnia - SMS Kraków 3:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni