MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

"TO MY GARBARZE, TO DRUŻYNA TA..."

 

     

 

GARBARNIA - DUNAJEC Nowy Sącz 5:2 (3:0)

 1-0 Jakub Burkowicz 7

2-0 Patryk Paczka 13

3-0 Bartosz Baran 34 (karny)

4-0 Kamil Radłowski 54

4-1 Maciej Kłębczyk 58 (wolny)

4-2 Jakub Janisz 60

5-2 Patryk Paczka 77.

 

(bez zarzutu) Artur Kijak oraz Zbigniew Marszałek i Artur Karasiewicz (KS Małopolski ZPN).

Dawid Pasternak, Aleksander Strzeboński - Jakub Janisz, Oskar Kucia.

 

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Aleksander Strzeboński , Daniel Penszkal, Dawid Pasternak , Oskar Baranik -
Patryk Paczka , Kamil Radłowski (74 Kacper Klimczyk), Marcin Kołton, Jakub Burkowicz (46 Michał Bujas) - Bartosz Baran , Mateusz Piotrowski (61 Marcin Buda).

 

DUNAJEC: Oskar Kucia - Arkadiusz Skoczeń, Bartłomiej Kohli, Bartosz Talar, Paweł Obrzud (55 Jakub Żuchowicz), Filip Bembenik, Arkadiusz Janikowski, Maciej Kłębczyk , Bartosz Tomczuk, Marcin Ciastoń (65 Michał Zawartka),
Jakub Janisz .

 

 

21.10.2017 (AB)

Juniorzy Garbarni wyciągnęli wnioski ze słabych początków meczów z Limanovią i AP Profi Zielonki. W spotkaniu z nowosądeckim Dunajcem nie czekali na to, co ma im do zaproponowania rywal, ale sami narzucili ostre tempo gry od pierwszych minut.

 

W 7. minucie po jednym z kolejnych ataków gospodarzy w polu karnym Dunajca w starciu z jego obrońcą na ziemi wylądował Kamil Radłowski. Arbiter orzekł, ze "Rado" nie został sprowadzony do parteru wskutek naruszenia przepisów, a obrońcy gości zabrali się do wyprowadzania piłki z własnej strefy obronnej. Futbolówkę przejął jednak Jakub Burkowicz i strzałem po długim rogu pokonał Oskara Kucię.

 

W 10. minucie po zgraniu piłki głową przez Daniela Penszkala Burkowicz trafił w poprzeczkę, ale w 13. minucie po kapitalnej akcji Młodych Lwów było już 2-0.

 

Gospodarze zdobyli gola po rzucie rożnym dla ...Dunajca. Radłowski jeszcze we własnym polu karnym przejął piłkę, zagrał ją szybko do Marcina Kołtona, a ten posłał futbolówkę do Bartosza Barana. Diagonalne podanie najlepszego jak do tej pory snajpera Garbarni strzałem nie do obrony sfinalizował pędzący na prawym skrzydle jej kapitan Patryk Paczka.

 

W 19. minucie po rzucie wolnym Barana groźnie główkował Penszkal, ale obrońcy Dunajca poradzili sobie z piłką, W 21. minucie z rzutu wolnego z boku boiska dośrodkował Maciej Kłębczyk, a w polu karnym Garbarni obok słupka główkował Jakub Janisz. W 23. minucie Janisz posłał podanie do wbiegającego w pole karne Marcina Ciastonia, jednak o pół kroku uprzedził go bramkarz Garbarni Mateusz Buryło. W 26. minucie Baran uruchomił na lewej flance Oskara Baranika, którego dośrodkowanie spod końcowej linii robinsonadą sparował Kucia, uprzedzając nadbiegających Garbarzy.

 

W 33. minucie Kucia ratował się faulem w sytuacji sam na sam z Paczką, a piłek ustawionych na punkcie 11 metrów nie zwykł marnować Baran. Tak też się stało i tym razem, a do snajperskiego konta Barana w tym sezonie dopisaliśmy 11 gola.

 

W 39. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Piotrowskiego Kucia w ostatniej chwili uprzedził Burkowicza. W rewanżu po podaniu Ciastonia Buryło uprzedził w ostatniej chwili Bartosza Tomczuka.

 

W 47. minucie wprowadzony po przerwie Michał Bujas dośrodkował piłkę po swojej akcji na lewej flance, a groźny, mocny strzał Radłowskiego padł łupem Kuci. W 54. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Barana Radłowski z 18. metrów splasował piłkę w bramce Dunajca tuż przy lewym słupku, obok interweniującego golkipera nowosądeczan.

 

W 58. minucie po rzucie wolnym podyktowanym za faul Dawida Pasternaka na Janiszu Kłębczyk precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego pokonał Buryłę. Dwie minuty później po szybkiej akcji gości i podaniu Bartosza Talara Janisz nie dał golkiperowi Garbarni żadnych szans lokując piłkę tuż przy słupku.

 

W 63. minucie Kołton podał do Barana, ten wygrał potyczkę z mimo wszystko niezbyt czysto interweniującym obrońcą, zdołał jeszcze oddać strzał, po którym Kucia musiał ratować się instynktowną interwencją. W 65. minucie po dograniu Penszkala jeden z obrońców Dunajca w ostatniej chwili pozbawił piłki Marcina Budę. W 70. minucie po podaniu Bujasa Buda strzelił obok słupka. Za moment po kornerze wykonanym przez Kołtona próbował szczęścia Paczka, ale przy asekuracji Talara piłką zaopiekował się Kucia. W 72. minucie Buryło uprzedził w szesnastce Janisza, po akcji na pograniczu ofsajdu.

 

W 77. minucie po doskonałym podaniu Barana w tempo do Paczki kapitan Brązowych ustalił wynik spotkania. Paczka mógł w tym spotkaniu ustrzelić hat-tricka, jednakże w 80. minucie - po dośrodkowaniu Kołtona z rzutu wolnego z 20. metrów - główkował obok słupka.

 

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu, w którym styl ich gry mógł przypaść do gustu nawet najbardziej wyrafinowanym obserwatorom. Nawiązując do słów klubowego hymnu mówiących o tym, że "gramy ładnie, składnie, piłka chodzi jak po sznurku" Brązowi pokazali jeszcze jedną, również wyeksponowaną w tymże hymnie wartość. Zaprezentowali się otóż na boisku jako złożona z dobrze współpracujących ze sobą zawodników, zdolna do sięgania po zwycięstwa nawet w trudniejszych momentach drużyna.

 

Ale to było już widać w drugiej połowie ubiegłotygodniowej, wyjazdowej potyczki z AP Profi Zielonki, kiedy juniorzy Garbarni grając w dziesiątkę zdeklasowali wysoko notowanego rywala.

 

Skrót filmowy z meczu:

 

 

 

 

 

STRZELCY GOLI PO 12 KOLEJKACH (37+3)

 

11 - Bartosz Baran

5 - Patryk Paczka

4 - Jakub Burkowicz, Daniel Obtułowicz

3 - Marcin Buda, Daniel Penszkal,  Mateusz Piotrowski, Kamil Radłowski

1 - Dawid Pasternak

 

W efekcie walkowera 3-0 dla Garbarni za spotkanie z BKS Bochnia anulowane zostały gole zdobyte w tym meczu przez Kamila Radłowskiego i Dawida Pasternaka.

 

 

Czytaj także:

 

>>>11 kolejka: AP Profi Zielonki - Garbarnia 1:6 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>10 kolejka: Garbarnia - Limanovia 1:3 (1:2) - zdjęcia, skrót filmowy CF Sport<<<

 

>>>9 kolejka: Hutnik Kraków - Garbarnia 1:2 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>8 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 3:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - BKS Bochnia 2:3 (1:2), po weryfikacji walkower 3:0 na korzyść Garbarni - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: AS Progres 2000 Kraków - Garbarnia 3:3 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - MKS SMS Kraków 7:0 (4:0) - skrót filmowy<<<

 

>>>2 kolejka: Dunajec Zakliczyn - Garbarnia 0:4 (0:2)<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:1 (0:1)<<<

 

 

Zdjęcia Pana Tadeusza Zapióra:

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni