Nowy numer telefonu RKS Garbarnia: (0-12) 311-02-25

 

 

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

TRZY GOLE "GARBARZY" W NOWYM SĄCZU

 

        

 

DUNAJEC Nowy Sącz - GARBARNIA 0:3 (0:1)

0-1 Łukasz Kowalski 21 (głową)

0-2 Patryk Paczka 63

0-3 Dawid Pachel 76 (głową).

 

(wzorowo) Konrad Kolak oraz Marek Ogórek i Artur Smoleń (KS Nowy Sącz).

Bartosz Prochownik (Garbarnia).

 

DUNAJEC: Jakub Chudy - Szymon Werajtis, Bartłomiej Kohli, Adrian Jawor, Paweł Janisz, Mariusz Woźniak, Dariusz Prusak, Jakub Kowalski, Oskar Obrzut, Jakub Janisz, Karol Smaga.

 

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Aleksander Strzeboński, Dawid Pachel , Łukasz Kowalski , Grzegorz Kutrzeba -
Patryk Paczka , Paweł Kloc (75 Jan Jędrzejowski), Marcin Kołton, Bartosz Prochownik - Piotr Apostolski (70 Artur Lechowicz), Daniel Obtułowicz.

 

Łukasz Kowalski otwiera wynik spotkania juniorów Garbarni z Dunajcem.

 

20.05.2017 (AB, JW)

Juniorzy starsi Garbarni pokonali na trawiastym boisku LKS Zawada Nowy Sącz pełniącego obowiązki gospodarza meczu Dunajca. Ozdobą spotkania był nietypowy gol zdobyty przez Patryka Paczkę, który w 63. minucie z końcowej linii, zza pola karnego posłał Jakubowi Chudemu piłkę "za kołnierz" wbrew wszelkim prawom fizyki. Sam "Paczi" zapewne nie potrafiłby dokonać takiej sztuki ponownie, zatem wysoce nieuprawnione byłoby stwierdzenie, że zrobił to w tylko sobie wiadomy sposób.

 

Pod bramką Dunajca zrobiło sie groźnie już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu Kołtona z 35 metrów Apostolski w polu karnym minął się z piłką. W 10. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo ładną akcję. Jakub Janisz dograł z prawej strony do Smagi, ten posłał prostopadłe podanie pomiędzy dwóch obrońców Garbarni, w efekcie którego sam na sam z Mrozowskim znalazł się Oskar Obrzut. Pierwszorzędna interwencja nogami bramkarza Młodych Lwów pozwoliła im zachować czyste konto.

 

W 21. minucie po rzucie rożnym Kołtona piłkę poza pole karne wybił jeden z graczy Dunajca, w jej posiadanie znów wszedł Kołton i ponownie dośrodkował - tym razem na długi słupek -  na przedpole Chudego, gdzie zwyczajowo Kowalski zrobił użytek ze swojego słusznego wzrostu i głową pokonał bramkarza gospodarzy.

 

W 47. minucie Paczka w dynamicznym rajdzie na prawe flance minął dwóch rywali i dograł na 5 metr do Prochownika. Ten, przez nikogo nie atakowany, rzucił się szczupakiem na piłkę, która w efekcie poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 50. minucie po rogu Kołtona Kowalski głową przedłużył dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej, także głową strzelał Apostolski, ale Chudy zdołał złapać piłkę.

 

W 54. minucie Prusak dosłownie przedarł się przez dwóch "Garbarzy", wszedł w pole karne i podał do Jakuba Janisza. Na szczęście dla gości z roli ostatniej instancji świetnie wywiązał się Pachel i zablokował piłkę. W 57. minucie J. Janisz bardzo mocnym przyziemnym strzałem posłał futbolówkę tuż obok słupka. Po godzinie gry Kołton zagrał do Prochownika, który został złapany na ofsajdzie. Za moment w dobrej sytuacji znalazł się Obtułowicz, lecz tylko dał zatrudnienie Chudemu.

 

W 63. minucie Paczka podwyższył prowadzenie Brązowych w opisany na wstępie sposób. Ten gol został poprzedzony wymianą podań na lewej stronie boiska pomiędzy Kutrzebą i Kołtonem, który dalekim przerzutem zaadresował piłkę do Paczki.

 

W 76. minucie po rzucie rożnym, tym razem wykonywanym przez Prochownika, Pachel głową skierował piłkę do bramki i przypieczętował zwycięstwo Garbarni. Jeszcze w 89. minucie Prochownik do spółki z Obtułowiczem mieli szansę na pokonanie Chudego, ale i w tej sytuacji został orzeczony ofsajd.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego

 

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Limanovia - Garbarnia 3:2 (1:2) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - AP Profi Zielonki 5:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Hutnik Kraków 3:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 2:1 (1:1) - zdjęcia, MLJM: Dunajec Nowy Sącz - Garbarnia 0:0<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Limanovia 4:1 (1:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>MLJM: Garbarnia - Bocheński KS 2:0 (2:0) - film<<<

 

>>>MLJS: Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia 2:1 (1;1) - zdjęcia, MLJM: Termalica-Brukbet Nieciecza - Garbarnia 1:1 (0:0)<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Soła Oświęcim 5:0 (4:0) - zdjęcia, MLJM: Garbarnia - Dunajec Ostrowsko 3:0 (2:0)<<<

 

>>>MLJS: Wolania Wola Rzędzińska - Garbarnia 0:0, MLJM; Garbarnia - SMS Kraków 3:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni