MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

MŁODE LWY NIE SPROSTAŁY SMOKOM

 

      

 

GARBARNIA - WISŁA 2000 Kraków 2:9 (1:6)

 0-1 Jan Dziadkowiec 3

0-2 Grzegorz Janiczak 9

0-3 Michał Cienkosz 12

0-4 Jan Dziadkowiec 14

1-4 Dominik Wójcik 15

1-5 Grzegorz Janiczak 29 (karny)

1-6 Jan Dziadkowiec 36

1-7 Kacper Durda 53

2-7 Dominik Wójcik 55

2-8 Jakub Kościelniak 76

2-9 Damian Korczyk 79.

 

(dobrze) Aleksander Najman oraz Maciej Koster i Sylwia Biernat (KS Małopolski ZPN).

Dominik Wójcik, Jakub Laszczyk, Maciej Augustyńczyk - Grzegorz Janiczak.

 

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Piotr Buczek (51 Oskar Madej), Jakub Pulchny, Jakub Laszczyk , Piotr Sabat - Dominik Wójcik (60 Robert Wilk), Antoni Suwała, Dominik Kraszewski (41 Maciej Augustyńczyk ), Szymon Piotrowicz (71 Filip Bednarz) - Mateusz Grzybowski (41 Szymon Mazur), Dawid Cieślak (69 Kamil Ciszek).

 

 WISŁA: Maciej Kantyka - Szymon Windys (41 Damian Korczyk ), Kamil Pachel (70 Dawid Jampich), Michał Zając, Adrian Gałka (55 Jakub Zawada), Dariusz Partyka (50 Jan Sejdak), Kamil Bentkowski, Grzegorz Janiczak , Sławomir Chmiel (67 Jakub Kościelniak ). Michał Cienkosz (67 Wojciech Ruśniak), Jan Dziadkowiec (41 Kacper Durda ).

 

 

23.09.2017 (AB)

Wisła była zdecydowanym faworytem spotkania z Garbarnią i boisko potwierdziło to całkowicie. Czy Brązowi mogli stawić renomowanemu rywalowi większy opór? Początek drugiej odsłony meczu pokazał, że tak. Ale zanim to nastąpiło, Smoki prowadziły z Młodymi Lwami już 6:1.

 

Podopieczni trenera Marcina Pluty (byłego piłkarza i trenera trampkarzy w Garbarni) od początku narzucili swoje warunki. W 2. minucie po ładnej i szybkiej akcji Grzegorza Janiczaka, Michała Cienkosza i i Jana Dziadkowca ostro strzelił Sławomir Chmiel, a Konstanty Karagiannakos sparował piłkę na rzut rożny. Po upływie zaledwie 60. sekund Dziadkowiec zamknął podanie Chmiela i tym razem "Kostek" był juz bezradny.

 

W 10. minucie Chmiel podawał do Cienkosza, który przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Garbarni. Ale po chwili było juz 0-2, tym razem Janiczak wykończył akcję Wiślaków. W 11. minucie Karagiannakos wyłuskał piłkę spod nóg Dziadkowca, ale po chwili wyciągał piłkę z bramki po golu Cienkosza.

 

W 14. minucie Dziadkowiec ponownie pokonał Karagiannakosa. Pierwszy kwadrans gry zamknęli jednak gospodarze. Po szybkiej akcji Szymona Piotrowicza na lewej flance, który w dynamicznym rajdzie minął kilku rywali Jakub Laszczyk przedłużył podanie do Dominika Wójcika, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam.

 

Gol podopiecznych trenera Roberta Włodarza ostudził nieco Wiślaków, którzy zaczęli poświęcać więcej uwagi obronie.  To bardzo dobrze dla "Garbarzy", bo tempo w jakim zawodnicy "Białej Gwiazdy"  zdobywali gole, zapowiadało na Rydlówce katastrofę gospodarzy.

 

A i tak goście przed przerwą dołożyli jeszcze dwa trafienia, w 29. minucie Janiczak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na samym sobie, a jeszcze przed przerwą, w 36. minucie hat-tricka ustrzelił Dziadkowiec. W 38. minucie Antoni Suwała z rzutu wolnego przymierzył tuż nad spojeniem i zawodnicy obu zespołów udali się do szatni.

 

Z pewnością wysokie prowadzenie Wiślaków sprawiło, że nie forsowali juz takiego tempa jak na początku spotkania. Ale też Brązowi zaczęli drugą połowę zupełnie inaczej niż pierwszą, w której dali się zepchnąć do rozpaczliwej obrony.

 

W 42. minucie Suwała o mały włos nie zaskoczył golkipera Wisły bezpośrednio z kornera, Maciej Kantyka w ekwilibrystyczny sposób zażegnał niebezpieczeństwo. W 43. minucie Szymon Mazur po dynamicznym rajdzie wprowadził piłkę w pole karne, ale został uprzedzony przez bramkarza. W 44. minucie Wójcik uruchomił w polu karnym Dawida Cieślaka, jednak po jego strzale jeden z obrońców przerzucił piłkę nad poprzeczką.

 

W rewanżu sam na sam z Karagiannakosem znalazł się Kacper Durda, ale nie trafił czysto w piłkę i ta wylądowała w rękawicach "Kostka". W 47. minucie Kantyka wypiąstkował piłkę po strzale z rzutu wolnego Suwały.

 

W 53. minucie bramkarz Garbarni odbił wprawdzie piłkę po strzale Cienkosza, ale wobec dobitki Durdy był bezradny. W 55. minucie Wójcik po indywidualnej dynamicznej akcji zdecydował się na strzał z 25 metrów i wpakował piłkę w samo okno wiślackiej bramki.

 

W 57. i 63. minucie Karagiannakos wygrał pojedynki z Janiczakiem, a w 65. minucie po rzucie wolnym wykonanym niemal z połowy boiska przez Oskara Madeja jeden z obrońców Wisły główkował na róg. W 68. minucie Mazur kapitalnie strzelił z 20 metrów, bramkarz Białej Gwiazdy zdołał jeszcze trącić piłkę, która wyszła poza plac gry tuż obok słupka.

 

Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i ostatnie słowo należało do Wiślaków, którzy za sprawą Jakuba Kościelniaka i Damiana Korczyka dołożyli jeszcze dwa trafienia.

 

 

 

STRZELCY GOLI PO 9 KOLEJKACH (17)

 

 4 - Szymon Piotrowicz

3 - Dawid Cieślak

2-  Antoni Suwała, Dominik Wójcik

1- Maciej Augustyńczyk, Kamil Kaczmarczyk, Jakub Laszczyk, Szymon Mazur, Robert Wilk.

samobójcze: 1 - Szymon Majeran (Limanovia).

 

Poprzednie mecze:

 

>>>8 kolejka: Limanovia - Garbarnia 2:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: AS Progres 2002 - Garbarnia 3:3 (2:1)<<<

 

5 kolejka: Garbarnia - AP Profi Zielonki 1:2

 

>>>4 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 1:2 (0:2)<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Dunajec Ostrowsko 1:3 (0:2)<<<

 

>>>2 kolejka: Karol Wadowice - Garbarnia 0:2 (0:1)<<<

 

>>>1 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

Zdjęcia Pana Jerzego Wojciechowskiego:

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni