MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

POGODA DLA DŻENTELMENÓW

 

      

 

TARNOVIA - GARBARNIA 1:2 (0:2)

0-1 Jakub Laszczyk 23

0-2 Szymon Piotrowicz 25

1-2 Daniel Leszczyński 73.

 

(bardzo dobrze) Tomasz Pilarski oraz Marek Szczecina i Michał Ślaski (KS Tarnów).

Francis Bigas i Gabriel Hanusiak (obaj Tarnovia).

 

TARNOVIA: Tomasz Marek - Gabriel Hanusiak , Jakub Budzik (70 Norbert Dembosz), Igor Lichocki, Igor Król, Kacper Mącior,
Daniel Leszczyński , Kamil Cygan (58 Michał Padoł), Francis Bigas , Filip Herduś (62 Mikołaj Stańczyk), Krystian Dumara (51 Kacper Kijowski).

 

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Tomasz Zapiór (74 Robert Wilk), Jakub Kicek, Jakub Laszczyk , Piotr Sabat - Kamil Kaczmarczyk, Antoni Suwała, Tomasz Misiorek (61 Jakub Pulchny), Dominik Wójcik (56 Szymon Mazur) - Szymon Piotrowicz (80 Maciej Augustyńczyk), Dawid Cieślak (51 Oskar Madej).

 

 

04.09.2017 (AB)

W 4 kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia pokonała w wyjazdowym spotkaniu Tarnovię 2:1. W dniu meczu w Tarnowie panowała iście "angielska" pogoda: siąpił deszcz i wiał wiatr. A że Anglia uchodzi za kraj dżentelmenów, stąd budzący meteorologiczne skojarzenia tytuł niniejszego sprawozdania...

 

W 10. minucie zza szesnastki uderzał Antoni Suwała, piłka odbiła się od pleców obrońcy i spadła pod nogi Dominika Wójcika, ten strzelił po krótkim rogu ale Tomasz Marek sparował futbolówkę na korner. W 12. minucie Krystian Dumara przedarł się lewą flanką pod pole karne Garbarni, dośrodkował na 6 metr, skąd Jakub Kicek wyekspediował piłkę. Ta trafiła przed szesnastkę pod nogi Francisa Bigasa, który mocnym strzałem posłał ją niewiele nad poprzeczką.

 

W 15. minucie Kicek wykonywał rzut wolny z 35 metrów, piłka w podbramkowym zamieszaniu odbiła się od ziemi i po koźle wyszła ponad bramką. W 20. minucie Dawid Cieślak przejął futbolówkę na 30 metrze, podprowadził ją w pole karne mijając po drodze obrońcę, strzelił po ziemi ale Marek był na posterunku.

 

W 23. minucie bramkarz gospodarzy miał mnie szczęścia, po rzucie wolnym Kicka z 40 metrów nie utrzymał piłki w rękach, równocześnie dopadli do niej Jakub Laszczyk i Tomasz Zapiór, a kapitan Brązowych uprzedził swojego kolegę z zespołu i z bliska wpakował futbolówkę do bramki.

 

W 25. minucie Laszczyk posłał prostopadłe podanie pomiędzy obrońcami do Szymona Piotrowicza, a ten technicznym strzałem prawą nogą pokonał Marka, który jeszcze się pośliznął na nieco grząskiej murawie.

 

W 35. minucie gospodarze powinni byli zdobyć kontaktowego gola. Filip Herduś strzelił zza pola karnego, piłkę sparował przed siebie Konstanty Karagiannakos, a nadbiegający Dumara fatalnie skiksował.

 

W 46. minucie to z kolei goście mieli idealną okazję na tzw. "dobicie rywala". Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Zapióra z prawej strony mniej więcej z 8 metrów nie trafił do bramki Wójcik.  W 65. minucie Kacper Kijowski dostał prostopadłe podanie, w polu karnym "objechał" Karagiannakosa i mając przed sobą już tylko pustą bramkę strzelił w boczną siatkę. W 68. minucie Oskar Madej pognał prawa stroną, wpadł w pole karne i dograł do Szymona Mazura, ten został jednak zablokowany przez obrońcę. W 69. minucie Kijowski strzelił z 16 metrów z pierwszej piłki, jednak kilka centymetrów obok słupka.

 

W 73. minucie Daniel Leszczyński wykonywał rzut wolny z 25 metrów. Piłka znalazła lukę w murze Garbarzy i myląc Karagiannakosa wtoczyła się po ziemi do jego bramki.

 

-Od tego momentu na boisku zapanował totalny chaos, zwłaszcza w naszej obronie zrobiło się bardzo nerwowo. Rzut wolny wykonywał jeszcze raz Leszczyński, a już w doliczonym czasie gry gospodarze bili dwa kornery, jednak na nasze szczęście nie zdołali wyrównać. Wracamy więc do Krakowa z trzema punktami i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni - podsumował spotkanie Jerzy Wojciechowski, kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni, któremu zawdzięczamy szczegóły tego meczu.

 

 

STRZELCY GOLI PO 4 KOLEJKACH:

 

4 - Szymon Piotrowicz

2 - Dawid Cieślak

1- Jakub Laszczyk, Szymon Mazur

 

Czytaj także:

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Dunajec Ostrowsko 1:3 (0:2)<<<

 

>>>2 kolejka: Karol Wadowice - Garbarnia 0:2 (0:1)<<<

 

>>>1 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni