MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

ZABÓJCZE KONTRY MŁODYCH LWÓW

 

        

 

SOŁA Oświęcim - GARBARNIA 0:3 (0:1)

 0-1 Dawid Cieślak 16

0-2  Szymon Piotrowicz 69

0-3 Szymon Piotrowicz 80.

 

(bez zarzutu): Szymon Zamarlik oraz Miłosz Socha i Sławomir Lachendro (KS Oświęcim).

Mecz bez kartek.

 

SOŁA: Tomasz Czubiliński - Jakub Wanat, Patryk Kowalik, Maciej Marsowicz, Kacper Chwierut (68 Dawid Płonka), Piotr Dąba (58 Dawid Mąsior), Bartosz Siwek, Sebastian Frączek, Kacper Kukiełka (41 Konrad Formas), Ireneusz Gąsiorek, Mateusz Bieniek.

 

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Tomasz Zapiór, Jakub Kicek, Jakub Laszczyk, Piotr Sabat - Filip Bednarz (41 Szymon Piotrowicz ), Antoni Suwała (77 Jakub Pulchny), Tomasz Misiorek, Dominik Wójcik (48 Robert Wilk) -
Szymon Mazur ((57 Oskar Madej), Dawid Cieślak (66 Jakub Piekarz).

 

 Z "kleszczy" Jakuba Laszczaka i Tomasza Zapióra (z prawej) usiłuje się wyrwać Mateusz Bieniek (nr 9, Soła).

 

19.08.2017 (AB)

W rozegranym na boisku LKS Rajsko spotkaniu 1 kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia pokonała pełniącą rolę gospodarza oświęcimską Sołę 3:0. Podopieczni trenera Roberta Włodarza po pierwszej połowie prowadzili 1:0 po golu Dawida Cieślaka, który wykorzystał doskonałe podanie Antka Suwały. Brązowi po przerwie przetrzymali napór Soły, wyprowadzając dwie zabójcze kontry sfinalizowane przez Szymona Piotrowicza. W 69. minucie asystę zanotował bramkarz Garbarni, Konstanty Karagiannakos, a w 80. minucie podaniem otwierającym popisał się Robert Wilk.

 

Mecz tak naprawdę rozpoczął się w 10. minucie, kiedy to Mateusz Bieniek dał zatrudnienie mającemu greckie korzenie bramkarzowi gości, Konstantemu Karagiannasowi. "Kostek" robinsonadą zażegnał niebezpieczeństwo i potwierdził dobrą formę. W 13. minucie po dobrym odbiorze piłki Suwała uruchomił Cieślaka, którego walka w polu karnym gospodarzy z jednym z obrońców została zakwalifikowana przez arbitra jako faul.

 

W 16. minucie bardzo aktywny w tym spotkaniu Suwała mocno powalczył o piłkę w środku pola z trzema zawodnikami Soły i zagrał do Cieślaka, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

 

W 19. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Tomasz Zapiór, piłka trafiła idealnie na głowę Cieślaka, ale ten oddał słaby strzał i Tomasz Czubiliński nie miał kłopotu ze złapaniem futbolówki. W 21. minucie po kornerze wykonanym przez Ireneusza Gąsiorka udanie interweniował we własnym polu karnym Jakub Kicek, Gąsiorek jeszcze odzyskał piłkę przy linii bocznej, jednak ponowne dośrodkowanie nie przyniosło rezultatu. W 32. minucie po dobrym zagraniu Suwały Filip Bednarz pospieszył się z oddaniem strzału, którego celność była daleka od ideału. W 38. minucie bramkarz Garbarni frunąc w powietrzu "zdjął" piłkę z głowy Bieńka. W 40. minucie uratował Sołę Czubiliński, broniąc strzał Kicka z rzutu wolnego i dobitkę Cieślaka.

 

Od początku drugiej połowy podrażnieni niekorzystnym wynikiem gospodarze zepchnęli "Garbarzy" do -  momentami bardzo głębokiej - defensywy. W 46. minucie groźnie nad bramką uderzał Sebastian Frączek, w 62. minucie Karagiannakos dobrze interweniował po strzale Jakuba Wanata. Raz po akcji Soły piłka znalazła się w bramce Garbarni, ale napastnik gospodarzy poprzedził jej tam umieszczenie faulem na bramkarzu. A to nie uszło uwadze bardzo dobrze prowadzących zawody arbitrów.

 

W 69. minucie Karagiannakos dalekim przerzutem uruchomił na 25 metrze Piotrowicza, ten wykorzystał swą szybkość i nie dając się dogonić wysoko grającym defensorom Soły pokonał Czubilińskiego. W 75. minucie Kicek od tyłu na wślizgu wybił piłkę spod nóg Bieńka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Karagiannosem. W ostatniej minucie gry Wilk dograł wzdłuż linii bocznej do Piotrowicza, a ten ponownie pokonał bramkarza Soły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni