MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

"BURI" MISTRZEM DOBITEK

 

 

  

 

MKS SMS Kraków - GARBARNIA 1:2 (0:0)

 0-1 Jakub Burkowicz 52

1-1 Bartłomiej Piwowar 62 (karny)

1-2 Jakub Burkowicz 69.

 

(wzorowo) Maciej Koster oraz Zbigniew Marszałek i Jakub Pieprzyk (KS Małopolski ZPN).

 

Bartłomiej Piwowar (SMS).

 

MKS SMS: Krystian Buła - Szymon Zabzdyr, Patryk Kosowski, Szymon Galon, Kacper Sonik, Tomasz Szumera,
Bartłomiej Piwowar
, Kamil Wiernek, Dominik Sieradzan, Szymon Ptaszyński, Piotr Wojdyła (41 Dawid Krężołek).

 

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Mateusz Palider-Traczyk, Jakub Laszczyk, Bartłomiej Mruk, Oskar Baranik - Karol Biale, Kacper Guguła, Kacper Klimczyk, Jakub Burkowicz - Kamil Ignyś, Mateusz Piotrowski.

 

22.04.2017 (AB)

 Sytuacja krakowskiego SMS w tabeli I grupy spadkowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych nie była przed spotkaniem z Garbarnią najlepsza, bowiem gospodarze z dorobkiem dwóch punktów zamykali stawkę walczących o utrzymanie zespołów. Nie dziwi więc, że podopieczni trenera Marka Salamona bardzo liczyli na pierwszy w tej fazie rozgrywek komplet punktów.

 

 Determinacji gospodarzy, którą można było wyczuć przed, w trakcie, a nawet w przerwie zawodów, juniorzy młodsi Garbarni przeciwstawili wolę walki, równie wielką chęć odniesienia zwycięstwa i cierpliwą taktykę. Piłkarska wyższość Młodych Lwów przyniosła im w końcowym rozrachunku zwycięstwo, choć zmarnowanymi przez nich sytuacjami można by obdzielić kilka spotkań.

 

W 4. minucie po faulu na Karolu Biale rzut wolny z odległości około 20 metrów wykonywał Bartłomiej Mruk. Po kapitalnym strzale świetną paradą popisał się Krystian Buła i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 6. minucie Jakub Burkowicz podał do Kamila Ignysia, ten jednak posłał piłkę nad celem. W 17. minucie po otwierającym podaniu Mateusza Palidera-Traczyka Mateusz Piotrowski wymanewrował golkipera SMS, ale zagrana lobem futbolówka minęła poprzeczkę. W 30. minucie po podaniu Biale Piotrowski ograł obrońcę i w sytuacji sam na sam z Bułą posłał piłkę obok słupka.

 

W 52. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Palidera-Traczyka Ignyś przytomnie wystawił piłkę Piotrowskiemu, którego strzał odbił Buła, a nadciągający z odsieczą Jakub Burkowicz bez problemu wbił piłkę do pustej bramki.

 

W 58. minucie po kapitalnym dośrodkowaniu Oskara Baranika równie dobrze do piłki wystartował Kacper Klimczyk, jednak w konfrontacji oko w oko z Bułą strzelił obok słupka. W 61. minucie Patryk Kosowski oddał perfekcyjny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów, a Konstanty Karagiannakos świetnie „wyparadował” piłkę nad bramką. Po rzucie rożnym ręką w polu karnym zagrał Klimczyk, a „wapno” pewnie wykorzystał Bartłomiej Piwowar.

 

W 64. minucie nad poprzeczką uderzył Dominik Sieradzan. W 69. minucie rzut wolny z 40 metrów wykonywał Bartłomiej Mruk. Jego „petardę” zbił do boku Buła, a czyhający – podobnie jak w przypadku pierwszego gola – Burkowicz znów miał okazję zaliczyć „pustaka”. „Buri” okazał się mistrzem dobitek na wagę trzech punktów dla Brązowych.

 

W 73. minucie Biale po indywidualnej akcji minimalnie chybił. W 75. minucie szczęścia strzałem z dystansu szukał Kosowski, ale piłka także nie dotarła do celu. W 76. minucie po podaniu Piotrowskiego Klimczyk ograł obrońcę, lecz nie zachował zimnej krwi i piłka po jego strzale powędrowwała obok słupka.

 

Całkowicie znokautować gospodarzy mógł Piotrowski, który w 78. i 80. minucie przeprowadził kapitalne, bliźniaczo podobne rajdy niemal od połowy boiska. Jednak za pierwszym razem napastnik Garbarni posłał piłkę obok, a za drugim nad bramką.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 2:1 (1:1) - zdjęcia, MLJM: Dunajec Nowy Sącz - Garbarnia 0:0<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Limanovia 4:1 (1:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>MLJM: Garbarnia - Bocheński KS 2:0 (2:0) - film<<<

 

>>>MLJS: Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia 2:1 (1;1) - zdjęcia, MLJM: Termalica-Brukbet Nieciecza - Garbarnia 1:1 (0:0)<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Soła Oświęcim 5:0 (4:0) - zdjęcia, MLJM: Garbarnia - Dunajec Ostrowsko 3:0 (2:0)<<<

 

>>>MLJS: Wolania Wola Rzędzińska - Garbarnia 0:0, MLJM; Garbarnia - SMS Kraków 3:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

 

 



Galerie zdjęć





PARTNER KLUBU




Sponsor I Drużyny




Sponsor II Drużyny




partner relacji video




Sponsor najmłodszych piłkarzy




Partnerzy medialni