MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

PORAŻKA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

 

 GARBARNIA - HUTNIK Kraków 0:2 (0:2)

0-1 Łukasz Białkowski 16, 0-2 Stanisław Zieliński 35.

 

(dobrze) Maciej Koster oraz Piotr Turcza i Paweł Bagan.

Mecz bez kartek.

 

GARBARNIA: Bruzda - J. Zygmunt, Kopeć (63 Budek), Ropek, Śwituszak - Kozak (55 Torba), Gawor (46 Pilch), Barabasz (46 Chmura), Kulanica - Marut (58 Kozik), Homoncik (75 Englert).

 

HUTNIK: Jacaszek - Cyganek (60 Kyrcz), Butkiewicz, Kawa, Klima, Białkowski (80 Króliczak), Gruca, Silczuk, Chlebda, Zieliński , Prochwicz (60 Orłowski).

 


Damianowi Kulanicy, Marcinowi Marutowi i kolegom nie udało się zakończyć sezonu zwycięstwem
- foto archiwum.

 

22.06.2013 AB

W spotkaniu kończącym sezon 2012/13 juniorzy Garbarni przegrali na własnym boisku z rówieśnikami z Nowej Huty. Tym samym Hutnik zrewanżował się Młodym Lwom za jesienną porażkę 0-3 na Suchych Stawach.

 

W 16 minucie Białkowski uderzył mocno z dystansu, a piłka po rękach Bruzdy wylądowała pod poprzeczką. W 20 minucie po akcji Śwituszaka na bramkę Jacaszka strzelał Kulanica, ale bramkarz Hutnika sparował piłkę na korner. W 33 minucie Chlebda minął już w polu karnym Bruzdę, ale przelobował ...poprzeczkę. W 35 minucie Zieliński wykorzystał błąd defensora Garbarni i strzałem podcinką podwyższył prowadzenie Hutnika.

W 37 minucie Białkowski minął interweniującego wybiegiem z bramki Bruzdę, ale piłkę po jego strzale sprzed linii bramkowej wybił Ropek.

 

Po przerwie Garbarnia próbowała odrobić straty. W 65 minucie po dobrej akcji Kozika na bramkę Hutnika strzelał J. Zygmunt, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. W 82 minucie ponownie przed szansą stanął J. Zygmunt, po akcji Kulanicy, ale tym razem strzał był za słaby. W 88 minucie sam przed bramkarzem gości znalazł się Kulanica, ale jego uderzenie z woleja wyłapał Jacaszek.

 

- W dzisiejszym spotkaniu nie było "fajerwerków". Hutnik odniósł zwycięstwo wykorzystując przy zdobywanych golach błędy popełnione przez Garbarzy. Nadmienić także należy, że sześciu podstawowych juniorów Garbarni zostało oddelegowanych przez trenera Roberta Włodarza do bardzo ważnego meczu Garbarni II z Podgórzem - podsumował Jerzy Wojciechowski, kierownik drużyny Młodych Lwów.

 

Czytaj także:

 

>>>Garbarnia - Termalica 1-2 (0:1)<<<

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków