Arbiter techniczny: Ewa Augustyn (wszyscy Pomorski ZPN).

Adam Setla (Gwardia, 78. minuta, za drugą żółtą).

GWARDIA: Adrian Hartleb - Mateusz Bachleda, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Bartosz Maciąg (90 Rafał Majtyka) - Aleksander Karbowiak (77 Adrian Kwiatkowski), Krystian Przyborowski, Robert Ziętarski   , Kamil Poźniak , Adam Setla - Przemysław Brzeziański (70 Michał Szubert).

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek, Łukasz Furtak, Kamil Moskal , Petar Borovićanin - Filip Wójcik, Marek Masiuda, Łukasz Pietras, Marcin Siedlarz (73 Patryk Serafin), Szymon Kiebzak - Tomasz Ogar (61 Serhii Krykun).

30.03.2018 Relacja Michała Jelenia:

Z nieba, przez czyściec, do piekła. Takim zdaniem można podsumować spotkanie 24. kolejki drugiej ligi, w której piłkarze Garbarni udali się w daleką podróż do Koszalina. Wydawać by się mogło, że ostatnia w tabela Gwardia, dodatkowo przybita porażką 1:5 z Olimpią Elbląg, nie będzie sprawiała większych problemów. Niestety znów boleśnie przekonaliśmy się, że w drugoligowej rzeczywistości nie ma słabych zespołów.

Pojedynek ten zaczął się bardzo dobrze. Po faulu rywali w polu karnym, sędzia już w 3. minucie wskazał na wapno. Oko w oko z golkiperem gości stanął Kamil Moskal i pewnym strzałem w prawy róg bramki dał Garbarni prowadzenie. Na nasze nieszczęście, kolejne minuty spotkania pokazały, że nie będzie to dla "Brązowych" łatwe spotkanie. Niesłychanie dużo walki w środku pola oraz momentami zbyt agresywna gra sprawiały, że ciężko było przedrzeć się przez mocną tego dnia obronę rywali.

Wyrównanie ze strony Gwardii przyszło już w 9. minucie. Po rzucie rożnym piłkę dogrywał Aleksander Karbowiak. Walkę w powietrzu wygrał Krystian Przyborowski, który popisał się dalekim zagraniem głową do Roberta Ziętarskiego, a ten również głową pokonał Marcina Cabaja. Garbarnia próbowała zmienić wynik, jednak brakowało celności, a może i trochę boiskowego szczęścia. Chociażby Marcin Siedlarz bardzo dobrze zachował się w polu karnym, a jego strzał głową niewiele minął słupek bramki rywali.

Każdy mecz, jak i przedstawienie, ma swojego "najlepszego aktora" Trzeba przyznać, że w piątek był nim zdecydowanie Robert Ziętarski. Wypożyczony z Puszczy pomocnik na sześć minut przed końcem pierwszej połowy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jego precyzyjny strzał zza linii pola karnego wylądował tuż przy słupku. Na przerwę "Brązowi" schodzili więc ze spuszczonymi głowami.

Na początku drugiej polowy obraz gry nie uległ znacznej różnicy. W dalszym ciągu trochę więcej atutów było jednak po stronie piłkarzy Gwardii. W 56. minucie sprawy w swoje nogi wziął Kiebzak, jednak jego mocny strzał z dystansu dobrze obronił Hartleb. Dwie minuty później Moskal dobrze dogrywał do Wójcika, niestety jego strzał wślizgiem wybił jeden z obrońców rywali. Gwardia jednak w dalszym ciągu wychodziła z groźnymi kontrami, po jednej z nich "Brązowych" uratował słupek.

Luźniej zrobiło się dopiero pod koniec meczu, gdy w 78. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Adam Setla. Futbolówka jednak w dalszym ciągu nie chciała wpaść do bramki. Reasumując, na pierwsze wiosenne punkty musimy jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że pojawiają się one już po środowym meczu z Siarką Tarnobrzeg.

Zobacz bramki z meczu (film Gwardii Koszalin):

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Jacka Wójcika.

========================================================================

STRZELCY GOLI DLA GARBARNI PO 21 KOLEJKACH (24)

4 - Tomasz Ogar, Serhii Krykun

3 - Patryk Serafin

2 - Marcin Siedlarz, Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Kamil Moskal, Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik.

>>>15 kolejka: Garbarnia - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>14 kolejka: ŁKS Łódź - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>13 kolejka: Garbarnia - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe Garca TV<<<

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<