MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

"FACECI W CZERNI"...

 

 

GARBARNIA - DUNAJEC Nowy Sącz 0:1 (0:0)

  0-1 Dawid Rosiek 55.

 

(bez zarzutu) Michał Krzyżak oraz Wiktor Dąbrowski i Tomasz Tatarzyński.

Mecz bez kartek.

 

GARBARNIA: Marut (41 Paździor) - Łatka (72 Paliś), Pilch, Budek Jaroszyński - Biernacik (41 Pasionek), Pabiś, Ząbek (60 Jędrzejczyk), Matyasik (78 Przybyszewski) - Ciesielski (50 Kozik), Szeląg (41 Palczewski).

 

DUNAJEC: Hyclak - Groń, Olszanecki, Potoniec, Piszczek, Kurowski, Najduch, Kliś (67 Iwański), Dobosz (63 Bairaktar), Tokarczyk, Rosiek .

 

Damian Pabiś był najbliżej zdobycia wyrównującego gola dla Młodych Lwów.

 

15.06.2013 AB

Drużyna z Nowego Sącza pojawiła się na Rydlówce w eleganckich, czarnych garniturach. Wzbudzający zaciekawienie ubiorem juniorzy Dunajca pokazali klasę również na boisku. Przez większą cześć spotkania dyktowali warunki gry i ostatecznie odnieśli zwycięstwo, choć Brązowi byli bliscy wyrównującego gola.

 

Zagadnięty o strój swoich podopiecznych, a także swój, trener Dunajca Piotr Pietruch powiedział: - Powiedziałem swoim zawodnikom, że jeśli utrzymają miejsce w pierwszej piątce, to na ostatni mecz z Garbarnią pojedziemy ubrani jak będą chcieli. Te garnitury to ich wybór. Dla niektórych z nich Małopolska Liga Juniorów to najwyższy poziom ligowy, na jakim wystąpią w całej swej karierze piłkarskiej, dziś niech poczują się dowartościowani.

 

W pierwszej odsłonie tylko kapitalnym interwencjom obrońców i Krzysztofa Maruta Młode Lwy zawdzięczają czyste konto po stronie strat. W 30 minucie jeden z Garbarzy w ogromnym zamieszaniu wybił piłkę z linii bramkowej. W 39 minucie bramkarz Brązowych kapitalną paradą wyekspediował piłkę na rzut rożny po strzale niemal nieuchronnie zmierzającym do bramki po strzale Rośka.

 

W kwadrans po przerwie szybką akcję Dunajca sfinalizował Dawid Rosiek. Zmiennik Maruta, Damian Paździor, nie miał  szans na skuteczną interwencję. W 58 minucie po dośrodkowaniu Antka Jaroszyńskiego z rzutu rożnego główkował Damian Pabiś, ale z kolei Waldemar Hyclak instynktownie obronił jego strzał.

 

W 76 minucie goście przeprowadzili niemal identyczną akcję jak ta, która przyniosła im prowadzenie. Tym razem jednak skończyło się dla Brązowych na strachu, bowiem Rosiek posłał piłkę obok bramki.

 

W doliczonym czasie gry przy rzucie rożnym dla Garbarni w polu karnym Dunajca pojawił się nawet Paździor, jednak tym razem oprócz źle wykonanego kornera skończyło się faulem bramkarza Brązowych na jednym z obrońców nowosądeczan. Goście, wygrywając na Rydlówce, wyprzedzili podopiecznych trenera Stanisława Śliwy w tabeli lepszym bilansem bezpośrednich spotkań i zajęli w niej czwarte miejsce.

 

Po zejściu z boiska juniorzy młodsi Dunajca wykąpali się, założyli na powrót swoje eleganckie garnitury i odjechali do Nowego Sącza. Jak prawdziwi "faceci w czerni"...

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

Czytaj także:

 

>>>MLJM: Cracovia - Garbarnia 0:1 (0:0)<<<

 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków