2-1 Marcin Siedlarz 63

3-1 Damian Nieśmiałowski 89.

(bez zarzutu) Radosław Wąsik oraz Michał Wasil i Michał Mikulski (KS Lublin).

Krystian Kujawa, Damian Nieśmiałowski - Marcin Misiak, Łukasz Krzysztoń, Marek Maślejak.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Dariusz Łukasik, Krystian Kujawa , Mateusz Pawłowicz (41 Norbert Piszczek) - Tomasz Liput (72 Petar Borovićanin), Łukasz Pietras, Marek Masiuda (90 Karol Kostrubała), Damian Nieśmiałowski - Marcin Siedlarz (85 Dominik Gaudyn), Michał Górecki.

COSMOS: Mateusz Krawczyk - Paweł Majka, Michał Misiak, Szymon Pliuskwik, Paweł Sobota, Łukasz Krzysztoń , Piotr Laskowski, Marek Maślejak ,  Marcin Misiak , Kacper Rak (78 Radosław Łeń), Ireneusz Zarzyka.

Marcin Siedlarz w spotkaniu z Cosmosem zdobył dwa gole (foto archiwum).

25.03.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Dublet Marcina Siedlarza i postawienie kropki nad „i” przez Damiana Nieśmiałowskiego zdecydowanie przybliżyły Garbarnię do zasłużonego zwycięstwa nad Cosmosem Nowotaniec (3:1). I jednocześnie pozwoliły znacznie zmniejszyć dystans do lidera, w kontekście dzisiejszej porażki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z JKS Jarosław (1:2).

W rundzie jesiennej podczas meczu w Nowotańcu jako jedyny wpisał się na listę Łukasz Pietras, który dziś pojawił się w podstawowym składzie „Garbarzy”. I jak zwykle był wyróżniającą się postacią. Ale sytuacja kadrowa wciąż jest kiepska, bo seria kontuzji trwa. Z wysokości trybun musieli oglądać zawody znajdujący się na L4 Tomasz Ogar, Michał Kitliński czy Szymon Kiebzak, a to przecież wcale nie jest enumeratywne sporządzenie listy… Co gorsza, teraz dołączył do tego grona nadzwyczaj ambitny Mateusz Pawłowicz. Stało się to akurat chwilę po akcji, w której odegrał on bardzo ważną rolę.

Przewaga „Brązowych” zaznaczyła się już w początkowej fazie spotkania. Gol Siedlarza został anulowany z powodu ofsajdu. Po pierwszorzędnym podaniu od Pawłowicza nie opanował piłki Michał Górecki, gdyby to zrobił byłaby „setka”. Zza pola karnego za wysoko uderzył Marek Masiuda. Bodaj po zagraniu Pietrasa niecelnie strzelił Nieśmiałowski, przyjęcie futbolówki byłoby zapewne korzystniejszą opcją. W 22. minucie w słupek wypalił Górecki, Masiuda zwlekał z dobitką. Z kolei piłkę po strzale Siedlarza z wolnego wyłapał Mateusz Krawczyk.

Kwadrans później właśnie Pawłowicz sprytnie uprzedził Michałą Misiaka, ten w obrębie „16” dopuścił się ewidentnego faula.  Siedlarz pewnie trafił z 11. metra do siatki.

Niestety, kilkadziesiąt sekund później interweniujący w pobliżu własnego pola karnego Pawłowicz został kontuzjowany i na murawie pojawił się Norbert Piszczek. Za moment mieliśmy przerwę. Zaliczka „Garbarzy” wprawdzie cieszyła, ale umiarkowanie, o dęciu w surmy nie mogło być mowy. Bo w zderzeniu z mnogością okazji rozmiary prowadzenia były niewątpliwie skromne.

Kilka minut po zmianie stron stracił piłkę  jerden z defensorów Garbarni, czego konsekwencją było sfaulowanie Piotra Laskowskiego przez Krystiana Kujawę. Z ustawianej piłki przymierzył w górny róg bramki Marek Maślejak i ni stąd ni zowąd zrobiło się 1:1.

Na szczęście ten stan nie trwał długo. W 62. minucie z lewej flanki ładnie zacentrował Michał Mistrzyk i wydawało się, że Siedlarz zdoła uprzedzić głową Krawczyka. Ale to bramkarz Cosmosu był górą. Tylko przez kilkadziesiąt sekund… Oto kolejny pojedynek tych piłkarzy bezapelacyjnie wygrał Siedlarz. Rozpędzony pomknął w kierunku bramki Cosmosu, minął golkipera i pewnie trafił do siatki.

Dynamiczny rajd Pietrasa powstrzymał taktycznym faulem Łukasz Krzysztoń, nie mogło obejść się bez „żółtka”. Za chwilę efektem kolosalnego zamieszania i po strzale Kujawy był tylko korner. Właśnie Kujawa i jeszcze Łukasik nie sięgnęli wślizgiem piłki, kiedy z wolnego popisał się chytrą „wrzutką” Nieśmiałowski.

Ładne dośrodkowanie ze skrzydła było dziełem Petara Borovicanina, który znów jest „Garbarzem”. Oklaski rozległy się po efektownym dryblingu Nieśmialłowskiego, choć jego strzałowi trochę zabrakło precyzji.

Wciąż było tylko 2:1, gdy w 80. minucie Mistrzyk idealnie wyłożył piłkę Siedlarzowi, ten zaprzepaścił idealną okazję na ustrzelenie hat tricku. Chwilę później otworzyła się następna szansa. Tym razem wzdłuż pola bramkowego zagrywał Górecki, Krawczyk ofiarnie uprzedził Borovicanina, ale Siedlarz nie trafił do bramki. I gracze Cosmosu wciąż pozostawali wśród żywych…

Krawczyk jeszcze wybronił strzał Borovicanina, aż w 89. minucie chyba na Matecznym słychać było powszechny oddech ulgi. Nieśmiałowski popisowo zdyskontował atuty szybkości i techniki, skutecznie wszedł w drybling, a i postawienie końcowego akordu było bez zarzutu.

Gromkiemu aplauzowi towarzyszyła wszak refleksja, że Nieśmiałowski w końcu zrobił to, co przez podopiecznych Mirosława Hajdy powinno być zrobione znacznie wcześniej.

W środę 29 marca Garbarnia zmierzy się w półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski - na szczeblu Podokręgu Kraków - z czwartoligową Michałowianką. Spotkanie zostanie rozegrane w Michałowicach, a jego początek został wyznaczony na godzinę 16:30.

Skrót filmowy

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<