GARBARNIA II - CLEPARDIA Kraków 4:0 (3:0)

(bardzo dobrze) Filip Magiera oraz Krzysztof Cienkosz i Bartłomiej Bała (KS Myślenice).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Jan Zygmunt, Krystian Kujawa, Artur Krzeszowiak, Patrycjusz Kaim -
Norbert Piszczek (78 Kamil Sąder), Wojciech Głuchaczka, Amadeusz Bufnal , Jakub Bem - Mateusz Ząbczyk ,
Igor Arynin (82 Damian Pabiś).

CLEPARDIA: Szymon Mytych - Piotr Bąk (65 Paweł Zięba), Piotr Marek , Jakub Sieniawski, Krzysztof Gumula , Łukasz Próchno, Dominik Mączyński (46 Dawid Iglar), Jakub Mączyński (46 Maksymilian Czekaj), Krzysztof Wojniak, Mateusz Mierzwa (46 Mateusz Błasiak), Jarosław Kania.

24.04.2017 (AB)

W przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu druga drużyna Garbarni pokonała na Rydlówce zajmujący 1 miejsce w tabeli myślenicki Dalin aż  5-1. Taki wynik spowodował, że myśleniczanie o awans do IV Ligi musieli powalczyć do ostatniej chwili.
W niedzielę 23 kwietnia br. podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali  na własnym boisku - również różnicą czterech goli - dotychczasowego lidera II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej, Clepardię.

Wzmocnieni Norbertem Piszczkiem i Krystianem Kujawą - zawodnikami pierwszego zespołu Brązowych, którego trzecioligowy mecz z Wierną Małogoszcz został odwołany - gospodarze rozegrali najlepsze spotkanie w tym sezonie. Garbarze stanowili na boisku dobrze rozumiejący się zespół, który nie pozwolił rywalowi na wiele, w zasadzie nie pozwolił na nic...

Młode Lwy od początku narzuciły gościom ostre tempo. W 4. minucie Piszczek przeprowadził indywidualna akcję i po minięciu trzech rywali zagrał do Igora Arynina, ten jednak znalazł sie na ofsajdzie. W 9. minucie Piszczek wpadł w pole karne Clepardii i został - zdaniem gospodarzy - sfaulowany przez Krzysztofa Gumulę.

Sędziowie orzekli inaczej, a wątpliwości być może rozwieje zapis z kamery video. Poza tą jedną kontrowersją trójka arbitrów z Myślenic spisywała się bez zarzutu, a przecież nie jest wykluczone, że i w tej spornej sytuacji mieli rację.

W 11. minucie bardzo aktywny na prawej flance Piszczek zagrał do Arynina, ten jednak nie opanował piłki w polu karnym. W 12. minucie strzał z dystansu Amadeusza Bufnala obronił Szymon Mytych. W 14. minucie sfaulowany przed narożnikiem pola karnego został kapitan Brązowych, Mateusz Ząbczyk. Nad piłką przeskoczył Bufnal, a Ząbczyk bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości.

W 24. minucie po dośrodkowaniu Jana Zygmunta z rzutu wolnego Arynin strzelał głową, ale Mytych był na posterunku. W 35. minucie po trójkowej akcji Jakuba Bema, Ząbczyka i Bufnala ten trzeci zagrał do Piszczka, który pomimo asysty kilku obrońców Clepardii umieścił piłkę w bramce strzałem przy lewym słupku. W 41. minucie Bufnal posłał potężną "bombę" z 20 metrów, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki obok całkowicie zaskoczonego Mytycha.

W 42. minucie Piszczek w indywidualnej akcji minął trzech rywali, ale jego strzał obronił golkiper gości. W 45. minucie bezrobotny do tej pory Mikołaj Wiewióra wykazał się refleksem, kiedy sparował na korner odbitą rykoszetem piłkę po atomowym uderzeniu zza linii pola karnego Dominika Mączyńskiego. W doliczonym do pierwszej połowy czasie Mytych stanął na wysokości zadania broniąc strzał Piszczka, któremu asystował Arynin.

W 48. minucie harujący na lewej flance Bem przeprowadził przyjemną dla oka akcję z Ząbczykiem, w efekcie której znalazł się w dogodnej sytuacji, pomylił się jednak nieznacznie. W 55. minucie Kujawa, który głową wykańczał koronkową akcję gospodarzy, posłał piłkę tuż nad celem. W 60. minucie Wiewióra wygrał pojedynek z Jarosławem Kanią. W 73. minucie strzał Piszczka, poprzedzony jego indywidualną akcją i świetnym odbiorem piłki, na korner sparował Mytych.

W 76. minucie bramkarz Clepardii był już jednak bezradny wobec strzału Arynina, poprzedzonego akcją Piszczka i Ząbczyka.  Jeszcze w 90. minucie przed szansą stanął Ząbczyk po dobrym podaniu Kamila Sądera, ale Mytych wyłapał futbolówkę.

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<