GARBARNIA II: Kamil Nowak - Jan Zygmunt, Krystian Kujawa, Damian Pabiś, Dominik Gaudyn - Tomasz Liput (46 Mateusz Ciesielski), Wojciech Głuchaczka, Jan Kowalik, Kamil Sąder - Mateusz Ząbczyk , Amadeusz Bufnal (64 Adrian Stępień).

BOREK: Michał Bartków - Sławomir Kozień, Grzegorz Król, Filip Bentkowski (75 Kamil Seweryn), Marcin Pachacz, Michał Dąbrowski (90 Karol Mosio), Rafał Łatka, Andrzej Kowalczyk (60 Kacper Tatar), Bartosz Żak, Sebastian Dziekan,
Maciej Wcisło .

Przy piłce kapitan Garbarni II, Mateusz Ząbczyk (foto archiwum).

14.05.2017 (AB)

Pierwsze słowa mickiewiczowskiej "Reduty Ordona" zostały użyte w tytule piłkarskiej relacji nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni. Czytelnik oceni, czy pasują one do opisu zawodów, w których zmarnowane zostały dwa rzuty karne i co najmniej dwie sytuacje, których zaprzepaszczenie było ewidentną i - wydawało by się, że niewykonalną - sztuką.

W 2. minucie centrostrzał Zygmunta nie zaskoczył bramkarza Borku. W 5. minucie po rzucie wolnym z 17 metrów wykonanym przez Wcisłę Nowak bez kłopotów wyłapał piłkę. W 9. minucie Nowak sfaulował w polu karnym Wcisłę, a prowadząca zawody Magdalena Syta bez wahania wskazała na "wapno" i upomniała bramkarza Garbarni żółtą kartką. Do ustawionej na punkcie jedenastu metrów piłki podszedł Grzegorz Król i ...posłał ją obok prawego słupka.

W 15. minucie po dośrodkowaniu Zygmunta do górnej piłki wyskoczył Ząbczyk, lecz w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z zawodników gości. W 21. minucie Nowak poradził sobie z piłką po strzale Kowalczyka. W 23. minucie po dośrodkowaniu Ząbczyka strzelał głową Kujawa, ale Bartków był na posterunku. W 26. minucie zza szesnastki groźnie uderzał Wcisło, jednak Nowak robinsonadą zażegnał niebezpieczeństwo.

W 32. minucie Wcisło wykorzystał błąd jednego z zawodników gospodarzy i znalazł się w sytuacji sam na sam z Nowakiem. Mógłby zapytać golkipera gospodarzy, w który róg chce piłkę, ale sprawdził tylko wytrzymałość słupka.

W 37. minucie niezła akcja Bufnala na skrzydle zakończyła się wyłapaniem piłki przez Bartkowa. Może byłoby inaczej, gdyby zamiast technicznych popisów Bufnal dośrodkował w pole karne w mniej piłkarsko wyszukany sposób. W 43. minucie po dograniu Sądera i ponownym wejściu w posiadanie piłki strzelał Gaudyn, jednak po rykoszecie piłka opuściła boisko obok słupka. W 45. minucie Nowak poradził sobie ze strzałem Kowalczyka i zawodnicy obu zespołów udali się na przerwę.

Druga połowa to dużo lepsza gra gospodarzy, którzy mogą mówić o sporym szczęściu w kwestii zachowania czystego konta do pauzy. W 46. minucie Bufnal po dograniu Sądera strzelił nieznacznie obok słupka. W 48. minucie chytry strzał Kowalika zza pola karnego obronił Bartków. Bramkarz Borku wyłapał także piłkę po uderzeniu z dystansu Bufnala w 52. minucie.

W 67. minucie strzał Dąbrowskiego z 30 metrów obronił Nowak. W rewanżu daleki strzał Pabisia przyniósł Brązowym rzut rożny. W 69. minucie z bliska główkował Dąbrowski, piłka po koźle minęła słupek.

W 71. minucie Ciesielski po indywidualnej akcji dwukrotnie "nawinął" w polu karnym obrońcę Borku i dograł do Gaudyna. "Kurczak" do zdobycia gola z najbliższej odległości potrzebował tylko dostawienia nogi i skierowania futbolówki do pustej bramki, ale włożył w to tyle siły, że piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 72. minucie Gaudyn podaniem ze środka boiska na prawe skrzydło do Sądera zapoczątkował akcję, która przyniosła Młodym Lwom prowadzenie. Doskonałe dośrodkowanie Sądera sfinalizował głową Ząbczyk i wreszcie bramka została w tym spotkaniu odczarowana.

W 76. minucie strzał Dąbrowskiego z rzutu wolnego z 35 metrów obronił Nowak. W 78. minucie w polu karnym Borku sfaulowany został Sąder, a za wykonanie rzut karnego zabrał się Kowalik. Po  jego mocnym strzale piłka odbiła się od słupka i powróciła w boisko, ale zaopiekowali się nią gracze Borku.

W 90. minucie sędzia Magdalena Syta interwencję bramkarza Garbarni w polu karnym wyceniła na rzut karny. Faktem jest, że Nowak niepotrzebnie zawahał się przed wyjściem do dośrodkowania, co w znacznym stopniu utrudniło mu interwencję, ale golkiper gospodarzy jeszcze długo po meczu zarzekał się, że faulu nie było.

Niemniej jednak byli na boisku tacy (a trudno ich posądzać o nadmierną sympatię do klubu z Garbarnią dziś rywalizującego), którzy skłonni są przyznać pani arbiter rację w stu procentach. Z rzutu karnego wyrównał Maciej Wcisło.

Remis jest sprawiedliwym wynikiem i nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale sympatycy obu zespołów z pewnością żałować będą zmarnowanych przez swoich pupili okazji.

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<