1-1 Krzysztof Kalemba 45+1 (karny).

Maciej Pelka (Piła) oraz Maciej Śliwiński i Wojciech Fieduk.

Arbiter techniczny: Mikołaj Kalinowski.

Marek Masiuda, Filip Wójcik - Michał Ciarkowski, Mikołaj Bociek, Kamil Szubertowski, Łukasz Pietroń.

GARBARNIA: Marcin Cabaj – Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba , Marek Masiuda , Damian Nieśmiałowski (73 Rafał Górecki) – Filip Wójcik (59 Marcin Siedlarz), Karol Kostrubała, Wojciech Wojcieszyński, Serhii Krykun – Szymon Kiebzak, Tomasz Ogar.

BEŁCHATÓW: Arkadiusz Moczadło - Mikołaj Bociek , Filip Kendzia, Bartłomiej Bartosiak (31 Michał Ciarkowski ), Robert Chwastek (75 Paweł Wojowski), Piotr Giel, Dawid Flaszka (87 Emile Thiakane), Łukasz Pietroń , Patryk Rachwał, Marcin Garuch, Kamil Szubertowski .

Jak mówi stara piłkarska prawda, dobry bramkarz to połowa sukcesu. W dzisiejszym spotkaniu Marcin Cabaj dał pokaz bramkarskiego kunsztu.

25.11.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Na start oczywista podpowiedź dla amatorów piłkarskiego totka: przy meczach Garbarni u siebie w ciemno obstawiajcie stan końcowy 1:1… Dokładnie takim wynikiem kończyły się bowiem cztery ostatnie występy rezydentów Rydlówki. Włącznie z dzisiejszym. A jedyne, co się ewentualnie zmieniało, to kolejność goli strzelanych i traconych. Bez znaczenia, epilogi meczów z Olimpią Elbląg, Wisłą Puławy, Radomiakiem i teraz z GKS Bełchatów były identyczne.

Sierpniowe spotkanie w Bełchatowie błyskawicznie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Tu na efekty trzeba było znacznie dłużej poczekać, ale interesujących zdarzeń wcale nie brakowało. Moczadło obronił strzał głową Kalemby, podobnie jak zneutralizował dwa przyziemne uderzenia Krykuna. Za Bełchatowem jednak bez wątpienia przemawiały konkretniejsze sytuacje. W obu przypadkach, gdy dochodziło do konfrontacji Flaszki z Cabajem górą był znakomicie interweniujący golkiper „Garbarzy”. Najpierw wygrał pojedynek klasycznie z gatunku „sam na sam”, następnie zaś kapitalnie wybronił ostry strzał napastnika gości.

Dalekim powrotem na własną połowę zażegnał niebezpieczeństwo Wójcik, ale w 24. minucie przyjezdni uzyskali jednobramkową zaliczkę. Wspomniany Flaszka dograł do Chwastka, ten z bliskiej odległości pewnie trafił do siatki. Za chwilę mogło być z punktu widzenia gospodarzy podwójnie źle, jednak po strzale Giela wzdłuż bramki Mistrzyk w ostatniej chwili powstrzymał Flaszkę.

Garbarnia odpowiedziała za sprawą Krykuna, ten oko w oko z Moczadłą nie wygrał tej rywalizacji. Po zagraniu Wojcieszyńskiego nie dopiął swego Masiuda. W 45. minucie działo się ciekawie pod obiema bramkami. Najpierw Cabaj obronił strzał Giela. Chwilę później Ogar za długo zwlekał z finalizacją akcji, aż do akcji wkroczył Mistrzyk. Jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane, przy drugim zagrał piłkę ręką Bociek. Gwizdek i „jedenastka”, którą jak zwykle zamienił na gola Kalemba, choć tym razem wcale nie bez kłopotów, bo Moczadło wyczuł intencje kapitana Garbarni.

Wydarzenia po przerwie otworzył potężną „bombą” z dystansu Bociek, Cabaj w filmowym stylu wyłapał piłkę. Kiebzak interesująco zaadresował podanie do Krykuna, ten w bliskiej odległości od bramki źle przyjął piłkę. Natychmiastowy strzał byłby chyba optymalnym wyborem.

Około 70. minuty gracze Bełchatowa przystąpili do seryjnego egzekwowania rzutów rożnych i za każdym razem na przedpolu Cabaja trzeba było bić na alarm. Niebawem doskonale spisujący się bramkarz Garbarni znalazł sposób na powstrzymanie Giela, choć sytuacja była bardzo trudna. W 83. minucie najpierw stanął przed szansą Kiebzak, a pod drugą bramką Flaszka. Losy spotkania śmiało mógł przesądzić rezerwowy Bełchatowa, Wojowski, trafił tylko w boczną siatkę. Pod przeciwną bramką wzdłuż bramki zacentrował Górecki, Kiebzak nie zaryzykował oddanie trudnego technicznie strzału. W ostatniej akcji ciekawego meczu Thiakane idealnie zagrał do Ciarkowskiego, ale Cabaj raz jeszcze był górą.

Idzie zima. Przed Garbarnią to okres, w którym koniecznie trzeba sobie przypomnieć jak zwyciężać.