Nowy numer telefonu RKS Garbarnia: (0-12) 311-02-25

2-1 Wojciech Białek 38

3-1 Marcin Siedlarz 75.

Damian Gawęcki  oraz Adrian Leszczyński i Łukasz Szymczak (Świętokrzyski ZPN).

Marek Masiuda, Michał Kitliński - Jakub Szymala, Łukasz Mazurek.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek (51 Michał Mistrzyk), Krzysztof Kalemba, Krystian Kujawa, Petar Borovićanin - Damian Nieśmiałowski, Łukasz Pietras, Marek Masiuda (81 Karol Kostrubała), Tomasz Liput (74 Michał Kitliński ) - Marcin Siedlarz (86 Mateusz Ciesielski).

AVIA: Łukasz Gieresz - Robert Kazubski, Jakub Szymala , Michał Maciejewski, Iwan Dykyy (74 Roman Skowroński), Mateusz Wołos (46 Jakub Sołdecki), Łukasz Mazurek , Sebastian Orzędowski, Patryk Czułowski (65 Michał Jeleniewski), Krystian Mroczek, Wojciech Białek .

Marcin Siedlarz (z prawej) wydatnie przyczynił się do zwycięstwa Garbarni z Avią.

20.05.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Jesienią „Garbarze” po twardej walce wygrali z Avią 1:0 w Świdniku. W dzisiejszy rewanż przy Rydlówce też trzeba było włożyć dużo serca, wysiłku i umiejętności. Gole Marcina Siedlarza (2) i Marka Masiudy wydatnie przybliżyły do 19. zwycięstwa w sezonie, co znów skróciło dystans do II ligi.

Bogatsza o trzy punkty i nader konsekwentnie zmierzająca do celu Garbarnia umocniła się na fotelu lidera. Za tydzień wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego, a po nim wieńczący rozgrywki tryptyk na własnym stadionie. Czyli kolejno mecze z Podlasiem Biała Podlaska, Karpatami Krosno i - po przymusowej pauzie - bój z Unią Tarnów.

Najpierw nie popisał się przy egzekwowaniu wolnego Białek (wysoko nad celem). W 11. minucie byłoby groźniej, gdyby strzału Mroczka nie zablokował bodaj Piszczek. Właśnie on zagrywał po chwili do Liputa, ten uderzył tzw. „czeskim”, obok słupka. Nad celem poszybowała piłka po strzale Siedlarza, który jednak za moment wpisał się na listę. Chytrze, prostopadle podawał Liput, bardzo skuteczny w ostatnich spotkaniach Siedlarz nienagannie ograł wybierającego z bramki Gieresza i zrobił to, co zrobić było trzeba.

Równo po dwóch kwadransach właśnie Siedlarz zaskakująco uderzył zza „16”, blisko słupka. Kilkadziesiąt sekund później Garbarnia odskoczyła na dwubramkowy dystans. Z kornera dośrodkował Borovićanin, w akcję włączył się Kujawa, zaś w ogromnym tłoku na przedpolu Avii najwięcej do powiedzenia miał Masiuda. Wprawdzie defensorzy gości starali się desperacko uratować sytuację, ale piłka przekroczyła pełnym obwodem linię bramkową.

W odpowiedzi za wysoko uderzał Białek. Z kolei rozgrywający kapitalną partię Borovićanin po pięknym rajdzie zaadresował podanie do Liputa, któremu jednak nie powiodła się próba przelobowania Gieresza. Z tej „setki” śmiało powinien urodzić się trzeci gol dla „Garbarzy”, lecz nieoczekiwanie nastąpił ruch w całkiem odwrotnym kierunku. Avia wyprowadziła kontrę, Białek wypalił pod poprzeczkę. Identycznie jak w przypadku Masiudy były jednak pełne podstawy, aby arbiter wskazał na środek boiska.

Kolejna centra w wykonaniu Borovićanina stworzyła niezły „kocioł” na przedpolu świdniczan, którzy w odpowiedzi absolutnie powinni całkowicie odrobić straty. Oko w oko z Cabajem znalazł się Białek i przegrał tę konfrontację. To jednak wcale nie był koniec alarmu wciąż w tej samej akcji. Z dobitką podążył Wołos, a bezpośrednio po nim Czułowski, który trafił w słupek. Uff… Bezpośrednio przed gwizdkiem na pauzę Cabaj zneutralizował uderzenie Mroczka, z kąta.

Jak zwykle ogromnie ambitny Piszczek przypłacił kontuzją starcie z jednym z rywali. Na murawie pojawił się Mistrzyk i tak samo jak poprzednik nie zawiódł. Sporo bowiem akcji „Garbarzy” po przerwie toczyło się prawą flanką (choć nie tylko).

Po sfaulowaniu Ogara niecelnie wyegzekwował rzut wolny Kalemba. W 55. minucie Ogar pierwszorzędnie zagrał w „uliczkę” do Nieśmiałowskiego, stwarzając mu stuprocentową okazję. Piłka jednak minęła słupek, choć gol wydawał się być nieuchronny. Po bezwzględnym potraktowaniu Masiudy został ukarany żółtą kartką Mazurek. Miał sporo szczęścia, bowiem jeszcze do przerwy powinien trafić do notesu.

W 66. minucie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Siedlarz, trochę zabrakło precyzji. Gieresz odetchnął z ulgą również po strzale Kalemby z wolnego. Stoper Garbarni zaryzykował zdumiewająco niemal z połowy boiska, skąd wykonywał stały fragment gry. Zabrakło niewiele…

W 75. minucie potwierdziło się po raz n-ty, że fortuna kołem się toczy. Z prawej strony podawał Mistrzyk, wprawdzie Gieresz sparował pierwszy strzał Siedlarza, ale po cokolwiek przypadkowej dobitce (może raczej odbitce) wreszcie wpadło…

Już przy stanie 3-1 świetnie prezentujący się Pietras oddał minimalnie niecelny strzał zza pola karnego. W odpowiedzi (84. min) szczęście stało przy Garbarni, bo po kornerze piłka odbiła się od słupka bramki Cabaja. Już w przedłużonym czasie gry raz jeszcze ostro szarżował Mistrzyk.

Mecz nader interesujący, o dużej ilości spięć podbramkowych. Więcej do powiedzenia mieli podopieczni Mirosława Hajdy, którzy zasłużyli na gromki aplauz za poziom gry. Co w takich sytuacjach jak dzisiejsza zawsze jednak stanowi tylko dodatek do meritum sprawy.

Patrz tabela…

Materiał filmowy

Zapis relacji on-line Adama Delimata na portalu:

Zdjęcia Kajetana Kruczka na portalu:

Zdjęcia Pawła Zapióra:

Cały album (kliknij w zdjęcie poniżej):

>>>23 kolejka: Garbarnia - Spartakus Aureus Daleszyce 3:0 (2:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Motor Lublin - Garbarnia 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>21 kolejka: Garbarnia - Cosmos Nowotaniec 3:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>20 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, skrót TVP<<<

>>>19 kolejka; Garbarnia - Resovia 3:2 (2:2) - zdjęcia, gole<<<

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<