U-19: Tuzin bramek „Brązowych”

,

Po środowej porażce z Sandecją Nowy Sącz podopieczni trenera Stanisława Śliwy odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób w sobotni poranek. W 3. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych rozgromili Sokół Stary Sącz 12:1.

Sobotnia rywalizacja od samego początku toczyła się pod dyktando Garbarni, lecz pierwszą bramkę oglądaliśmy dopiero po upływie 22. minut. Wówczas z rzutu wolnego dośrodkował Kacper Korczak, a futbolówkę do siatki skierował Dominik Cholewa. „Brązowi” rozwiązali prawdziwy worek z bramkami, bowiem do zakończenia pierwszej połowy dołożyli jeszcze pięć trafień.

Najpierw na indywidualną akcję zdecydował się Michał Supel, który wycofał piłkę do Mateusza Grzybowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem z 11. metrów pokonał golkipera. Następnie ponownie na listę strzelców wpisał się Cholewa, a osiem minut później drugie trafienie zdobył Grzybowski. Przed przerwą skutecznym uderzeniem popisał się Dawid Sermak, który nie dał szans Adamowi Migaczowi uderzając po długim rogu. Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania hattricka skompletował Cholewa, wcześniej mijając w polu karnym obrońców ze Starego Sącza.

Choć wynik był bardzo korzystny, rywale praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Garbarni to podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyszli bardzo zmotywowani na drugą część meczu. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w postaci kolejnych trafień. W 49. minucie spotkania wprowadzony w przerwie Michał Januszewski uderzył nie do obrony z okolicy 25. metra. 120 sekund później Grzybowski przymierzył tuż obok słupka, wpisując się na listę strzelców po raz trzeci.

W 61. minucie spotkania bramkę honorową dla gości zdobył Marcin Łacniak, lecz „Brązowi” natychmiast odpowiedzieli trafieniem Bartłomiej Gruszkowskiego. Dziesięć minut później piłkę w polu karnym odebrał Klaudiusz Pach, podał do Filipa Sargi, a ten pokonał Migacza. Na kwadrans przed końcem rzut karny dla Garbarni egzekwował Krystian Bzdyl, lecz pierwsze uderzenie obronił golkiper Sokoła. Do piłki najszybciej dopadł Pach i zagrał do Bzdyla, a ten w drugiej próbie nie dał szans bramkarzowi. Stan rywalizacji w 78. minucie ustalił Sarga.

W 4. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy zmierzą się w Krakowie z Unią Tarnów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Sokół Stary Sącz 12:1 (6:0)
Bramki: 22′, 28′, 45′ Cholewa, 23′, 36′, 51′ Grzybowski, 42′ Sermak, 49′ Januszewski, 62′ Gruszkowski, 71′, 78′ Sarga, 75′ Bzdyl – 61′ Łacniak

Garbarnia: Kornecki (46′ Smyrak) – Surma (53′ Jaskuła), Niedzielski, Wojnowski, Derenda (46′ Januszewski), Pach, Korczak (46′ Gruszkowski), Supel (70′ Cebularz), Sermak, Cholewa (63′ Sarga), Grzybowski (63′ Bzdyl)

Sokół: Migacz – Gryźlak, Sowiński, Grabek, Bieryt, Wyrostek, Krzak, Kurzeja, Baraściak, Witowski, Świgut oraz Łacniak