U-19: Wygrana 6:0 z Górnikiem Wieliczka

,

Juniorzy starsi Garbarni pewnie rozprawili się z Górnikiem Wieliczka -aplikując im aż sześć bramek. Podopieczni Stanisława Śliwy zanotowali świetny początek meczu, gdyż już po dziesięciu minutach prowadzili trzema trafieniami.

“Brązowi” bardzo szybko rozwiązali worek z bramkami, już w czwartej minucie po raz pierwszy trafiając do bramki Daniela Jaszczyka. Wynik spotkania otworzył uderzeniem z pierwszej piłki Damian Zięba. Zgromadzeni kibice Garbarni nie musieli długo czekać na kolejne gole, gdyż kilka chwil później rezultat na 2:0 podwyższył Kamil Kaczmarczyk. Akcję bramkową tym razem zapoczątkował odważnym wyjściem w pole karne Kamil Kowalczyk, który odnalazł swojego imiennika, dograł do niego, a ten łatwością umieścił futbolówkę w siatce.

Podopieczni Stanisława Śliwy świetnie radzili sobie tego dnia na murawie, całkowicie kontrolując spotkanie. Jeszcze nie minął kwadrans, a “Brązowi” prowadzili już 3:0. Znów z łatwością znaleźli się w szesnastce rywala, a formalności dopełnił kąśliwym strzałem Kowalczyk. Kilka chwil później z dystansu świetnym strzałem popisał się Mateusz Grzybowski, lecz w tej sytuacji jeszcze lepsza paradę zaliczył golkiper wieliczan, który miał tego dnia pełne ręce roboty.  W 24. minucie jednak kolejny raz skapitulował tym razem po uderzeniu Norberta Bierówki. Futbolówka jeszcze po rykoszecie wpadła do bramki przeciwników.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego akcentu Garbarni. Pod polem karnym gości faulowany był Norbert Bierówka, a do piłki podszedł Damian Zięba. Strzał zawodnika “Brązowych” odbili jednak obrońcy Górnika, a dobitka Piotra Sabata o centymetry minęła poprzeczkę bramki. Kolejny gol dla gospodarzy padł już w końcówce meczu. Michał Supel wpadł w pole karne przeciwnika, minął Jaszczyka i z łatwością umieścił piłkę w pustej bramce. Wynik meczu na 6:0 ustanowił na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Kardas. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego Zięby i bez przyjęcia celnie uderzył.

Podopieczni Stanisława Śliwy nie pierwszy raz już udowadniają wysoką dyspozycję. W kolejnym pojedynku zmierzą się 27 października na wyjeździe z dziesiątą w tabeli Pcimianką Pcim.

Garbarnia Kraków – Górnik Wieliczka 6:0 (4:0)
Bramki: 6’ Zięba, 7’ Kaczmarczyk, 10’ Kowalczyk, 24’ Bierówka, 75’ Supel, 79’ Kardas

Garbarnia: Świerczyński (77’ Karagiannakos) – Dziarkowski (46′ Jaskuła), Kardas, Mielec, Sabat (82’ Kolendowski),  Kaczmarczyk (62’ Supel), Zięba, Dzierżak (46’ Cebularz), Bierówka, Grzybowski (68’ Sarga), Kowalczyk

Górnik Wieliczka: Jaszczyk – Wątor (46′ Bochenek), Mączka, Brągiel (46′ Majka), Rybicki, Kaleta, Jawień (46′ Rządzik), Steinhoff, Palonek, Wrześniak, Maciołek (70′ Pajdak)