U-19: Dublet Grzybowskiego w końcówce daje trzy punkty

,

Drużyna juniorów starszych Garbarni po ciężkim meczu zwyciężyła z AP Profi 2:0. Obie bramki dla “Brązowych” zdobył Mateusz Grzybowski, już w samej końcówce meczu.

Gospodarze sobotnich zawodów lepiej rozpoczęli spotkanie, będąc częściej przy piłce i stwarzając sobie groźne okazje pod polem karnym “Młodych Lwów”. W tym fragmencie niezwykle aktywny w ofensywie był Damian Grudnik, który to jako pierwszy groźnie uderzał na bramkę strzeżoną przez Huberta Świerczyńskiego. Futbolówka jednak poszybowała nad poprzeczkę. W 15. minucie to właśnie Grudnik rozpoczął akcję drużyny AP Profi, dograł do Bartłomieja Kuliga, a ten mocnym strzałem ostemplować poprzeczkę “Brązowych”. Obrońcy Garbarni zdołali odbitą piłkę wyekspediować na rzut rożny.

Po dość niemrawym początku w wykonaniu podopiecznych Stanisława Śliwy, od okolic dwudziestej minuty to właśnie Garbarnia przejęła inicjatywę i nie oddała jej już do końca pierwszej połowy. Pierwszą groźniejszą sytuację stworzył duet Kaczmarczyk – Kowalczyk, jednak piłkę zmierzającą w światło bramki zdołali wybić defensorzy AP Profi. W 26. minucie Norbert Bierówka popisał się świetnym uderzeniem, lecz tym razem na posterunku był golkiper rywali. Kilka chwil później Bierówka minął trzech obrońców, uruchomił podaniem Kaczmarczyka, a  jego strzał wybronił z trudnościami Kwarciński. „Brązowi” do przerwy mieli jeszcze kilka okazji, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki.

Po przerwie zawodnicy AP Profi kolejny raz mogą mówić o pechu, gdyż futbolówka po uderzeniu Kamila Turonia odbiła się od poprzeczki. W drugiej połowie na murawie zameldował się Mateusz Grzybowski, dając impuls do jeszcze mocniejszego ataku. W 80. minucie zawodnik Garbarni mógł już wpisać się na listę strzelców, lecz na drodze stanęła poprzeczka. Kilka chwil przed gwizdkiem sędziego na prowadzenie „Brązowych” wyprowadził właśnie Grzybowski, po dośrodkowaniu Damiana Zięby z rzutu rożnego. Już w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustanowił swoim drugim trafieniem Grzybowski. Wykorzystał on błąd defensorów rywali i po indywidualnym rajdzie umieścił piłkę w siatce.

Sobotnie spotkanie dla podopiecznych Stanisława Śliwy na pewno nie było łatwym meczem, jednak kolejny raz pokazali charakter i zwyciężyli. W 12. serii gier zmierzą się 20 października z Górnikiem Wieliczka.

AP Profi Kraków – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: 89’, 90’+3 Grzybowski

AP Profi Kraków: Kwarciński – R. Prorok (57′ Mucha), M. Kurnik, Turoń,  Piekarz, J. Kulig, Gołda, Zych (70’ Fall), Partyka, B. Kulig, Grudnik.

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski, Kardas, Mielec, Sabat, Kaczmarczyk (65′ Grzybowski), Dzierżak, Zięba, Bierówka (86′ Kolendowski), Supel (72′ Główczyk), Kowalczyk (84′ Cholewa).

Sędzia: Bartosz Pałetko