U-19: Strzelecka forma utrzymana. Limanovia pokonana

,

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie mają zawodnicy juniorów starszych Garbarni, którzy wygrali w wyjazdowym spotkaniu z Limanovią Limanowa 2:0. Bramki dla „Brazowych” zdobyli Damian Zięba i Mateusz Grzybowski.

Spotkanie w Limanowej agresywniej rozpoczęli gospodarze, szybko przejmując inicjatywę i stwarzając sobie okazje strzeleckie. W 6. minucie Kamil Michalik uderzył tuż nad poprzeczką, a kilka minut później uderzenie Urbańskiego z dystansu świetnie wybronił Hubert Świerczyński. Podopieczni Stanisława Śliwy natomiast stopniowo rozkręcali się, by od około dwudziestej minuty odwrócić przebieg spotkania. Pod polem karnym gospodarzy działo się coraz więcej. W 21. minucie Kamil Kowalczyk uruchomił podaniem wzdłuż bramki Norberta Bierówkę, jednak ten minął się z futbolówką. Chwilę później Kamil Kaczmarczyk minął dwóch obrońców, jednak już jego uderzenie zdołał wybronić golkiper Limanovii. Niestety piłka w pierwszej części spotkania nie chciała się znaleźć w siatce.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli „Brązowi”, którzy tuż po gwizdku cieszyli się ze zdobytego gola. Akcję bramkową rozpoczął świetnym odbiorem piłki Mateusz Grzybowski, od razu podając do Damiana Zięby. Zawodnik „Młodych Lwów” huknął nie do obrony z okolic dwudziestego piątego metra i wyprowadził tym samym swój zespół na prowadzenie. Podopieczni Stanisława Śliwy widocznie zmotywowani bramką w dalszym ciągu próbowali podwyższyć rezultat pojedynku. Udało im to się w 67. minucie po świetnie rozegranym stałym fragmencie gry. Rzut rożny wykonywał Sabat, a piłkę w siatce umieścił głową Grzybowski. Kilka minut później znów Grzybowski mógł zaliczyć asystę, jednak uderzenie Kowalczyka po jego zgraniu trafiło w słupek bramki gospodarzy. Strzelecki pech nie omijał “Brązowych” bowiem trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu tym razem uderzenie Cebularza obiło bramkę Limanowej. Ozdobą końcówki spotkania była wspaniała obrona Świerczyńskiego, która uchroniła “Brązowych” przed utratą gola.

Młodzi zawodnicy Garbarni w kolejnym już meczu pewnie zdobywają trzy punkty i w ligowej stawce plasują się na wysokiej trzeciej lokacie, tuż za Unią Tarnów i Sandecją Nowy Sącz. Przed nimi kolejne wyzwanie.  W sobotnie południe na własnym obiekcie podejmować będą Podhale Nowy Targ.

Limanovia Limanowa- Garbarnia 0:2
Bramki:
46′ Zięba, 67′ Grzybowski

Limanovia: Wiktor – Garcarz, Urbański, Węglarz (46′ Kulig), Pietrzak, Kaleta, Mrożek, Filipek, Michalik (65′ Badyla), Czaja, Bukowiec

Garbarnia: Świerczyński – Dziarkowski, Kardas, Mielec, Sabat, Kaczmarczyk (70’ Główczyk), Dzierżak, Zięba (90’+1 Kolendowski), Bierówka (82’ Bielecki), Supel (46’ Grzybowski), Kowalczyk (86’ Cebularz)