U-19: Rehabilitacja z przytupem

,

Juniorzy starsi Garbarni zrewanżowali się za weekendową stratę punktów w Nowym Sączu i pewnie rozprawili się z Puszczą Niepołomice. Szczególnie udana była dla “Brązowych” pierwsza część spotkania, w której to strzelili aż pięć bramek.

Podopieczni Stanisława Śliwy świetnie rozpoczęli pojedynek z niepołomiczanami, już w 3. minucie wychodząc na prowadzenie. Podanie od Kowalczyka na gola zamienił Norbert Bierówka. Na kolejne trafienie niesamowicie skutecznych w tym spotkaniu „Brązowych”   nie musieliśmy długo czekać.  Akcję bramkową na 2:0 zapoczątkował Michał Supel, który zdołał minąć dwóch obrońców, dograł prostopadle do Kamila Kowalczyka, a ten po długim słupku umieścił piłkę w siatce. Zaledwie osiem minut później mieliśmy małą zamianę miejsc. Tym razem to Kowalczyk asystował przy golu Michała Supela.

Skuteczni Garbarze w dalszym ciągu mieli apetyt na kolejne trafienia. W 42. minucie faulowany na 17. metrze został Norbert Bierówka, a kombinacyjnie rozegrany rzut wolny skutecznie wykorzystał nie kto inny jak Kowalczyk, który tego dnia popisał się dubletem oraz asystą. Na przerwę podopieczni Stanisława Śliwy schodzili z pięciobramkową przewagą. W doliczonym czasie drużynową akcję pod bramką gości zakończył celnym strzałem Kamil Kaczmarczyk.

Minęło zaledwie kilka minut drugiej połowy, a “Brązowi” już cieszyli się z kolejnego trafienia. Z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wpakował Jakub Mielec. Niepołomiczanie próbowali  jeszcze złapać kontakt, zdobywając honorowe trafienie w 66. minucie. Jedynego gola dla swojej drużyny strzelił Maksymilian Rybak. Rozpędzone “Młode Lwy” natomiast w dalszym ciągu atakowały na bramkę gości. W 74. minucie Damian Zięba wykonywał jedenastkę, jednak na przeszkodzie stanęła poprzeczka, a kilka chwil później również słupek. Ostatniego gola w tym jednostronnym pojedynku kibice zobaczyli w 83. minucie, a wynik spotkania na 7:1 ustalił Mateusz Grzybowski.

Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice 7:1 (5:0)
Bramki: 3’ Bierówka, 26′, 42′ Kowalczyk, 34’ Supel, 45’+1 Kaczmarczyk, 48’ Mielec, 83’ Grzybowski – 66’ Rybak
Sędzia: Sławomir Steczko
Żółte kartki: Dzierżak – Belski, Nowakowski

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski, Kardas, Mielec, Sabat, Kaczmarczyk, (80’ Bielecki), Dzierżak (61’ Grzybowski), Zięba, Bierówka (67’ Główczyk), Supel (76’ Cebularz), Kowalczyk (83’ Kolendowski).

Puszcza Niepołomice: Halczak (70′ Wróblewski) –  Nowakowski (46′ Znaj), Rybak, Gałka (75′ Żurawski), Uchacz, Wacławik, Klisiewicz, Belski (55 'Iwulski), Cieluch, Gródecki, Zając.