Druga drużyna

KO: Porażka z liderem w Skawinie

,

Sobotni pojedynek ostatniej kolejki Ligi Okręgowej pomiędzy pewną awansu do IV Ligi Skawinką, a rezerwami Garbarni obfitował w sporą liczbę bramek. Łącznie padło ich, aż dziesięć jednak lepszą skuteczność zaprezentowali gracze gospodarzy, którzy sześciokrotnie pokonali Adriana Gawora. Dla „Brązowych” dwie bramki zdobył Mateusz Piotrowski, a po jednym trafieniu dołożyli Piotr Apostolski i Bartosz Baran.

Pierwszą dogodną okazję podczas sobotniego popołudnia stworzyli sobie „Garbarze” w 11. minucie spotkania, za sprawą Piotra Apostolskiego, jednak uderzenie napastnika Garbarni nie było na tyle silne, aby zaskoczyć golkipera Skawinki. 180 sekund później gospodarze wyszli na prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Piwowarczyk i uderzeniem głową ulokował piłkę w siatce. Na odpowiedź podopiecznych Stanisława Śliwy nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później Jan Zygmunt dograł piłkę do Apostolskiego, a ten z 16. metra przelobował wychodzącego z bramki golkipera.

Dosłownie 60 sekund później ponownie odpowiedzieli gracze ze Skawiny, tym razem za sprawą Nowaka, który precyzyjnie uderzył po długim rogu nie dając szans udanie interweniować Gaworowi. W 23. minucie podopieczni Damiana Rębisza powiększyli przewagę, gdy najprzytomniej w polu karnym zachował się Kaganek i trafił do siatki.  Dziesięć minut później na tablicy wyników było 4:1, a dublet ustrzelił Kaganek. Przed przerwą przewagę do rywali zmniejszyła Garbarnia. Paweł Kloc zanotował odbiór w środkowej strefie boiska, dograł do Bartosza Barana, a ten zza „szesnastki” uderzył nie do obrony dla bramkarza.

Drugą część spotkania od mocnego akcentu rozpoczęła Skawinka. Swoją drugą bramkę zdobył Kaganek, a kwadrans później na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzesiak. Garbarnia wzięła się mocno za odrabianie strat, czego efektem były kolejne dwie zdobyte bramki, ale to wszystko na co tego dnia było stać „Młode Lwy”. Dubletem popisał się wprowadzony w drugiej połowie meczu Mateusz Piotrowski, który najpierw dobił uderzenie Kloca, a później wykorzystał podanie Dawida Tomczuka.

Sezon 2018/2019 rezerwy Garbarni zakończyły na czwartej pozycji, z dorobkiem 48. oczek. Wyżej w hierarchii znalazła się Skawinka Skawina, która awansowała do IV ligi, Wieczysta Kraków oraz TS Węgrzce.

Skawina Skawina – Garbarnia II Kraków 6:4 (4:2)
Bramki: 14′, 33′ Piwowarczyk, 18′ Nowak, 23′, 50′ Kaganek, 65′ T. Grzesiak  – 17′ Apostolski, 41′ Baran, 72′, 86′ Piotrowski
Sędzia: Sławomir Steczko

Skawinka Skawina: Walachnia – Matys (46′ Gęśla), Piwowarczyk (46′ Anton), Spasiuk, Banach, Kwaśny, Wcisło, Nowak, Kaganek, Mandzielowski, T. Grzesiak

Garbarnia II Kraków: Gawor – Zygmunt, Penszkal (52′ Dzierżak), Trojan, Strzeboński – Paczka (89′ Sabat), Kloc, Baran, Bierówka (46′ Tomczuk) – Ząbczyk (52′ Piotrowski), Apostolski (69′ Kolendowski)