U-17: Pięć bramek i zwycięstwo nad Dębem Paszkówka

,

Podopieczni trenera Roberta Włodarza odnieśli przekonujące zwycięstwo w 13. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. „Brązowi” pokonali Dąb Paszkówka 5:1. Hat-trickiem popisał się Michał Dudzik, a po jednej bramce zdobyli Krystian Bzdyl i Mateusz Grzybowski.

Już od pierwszych minut sobotniego pojedynku Garbarnia ruszyła do ataku, chcąc narzucić swój styl gry przeciwnikom. Trzeba przyznać, że „Brązowym” się to udało, choć nie świadczy o tym dorobek strzelecki w pierwszej połowie meczu. Garbarnia stworzyła sobie kilka klarownych sytuacji, lecz szwankowała skuteczność.

W 5. minucie spotkania uderzenie Mateusza Grzybowskiego obronił golkiper gości, jednak trzy minuty później przy strzale Michała Dudzika nie miał nic do powiedzenia. W kolejnych minutach ponownie przed szansą na wpisanie się na listę strzelców stanął Grzybowski, lecz i tym razem kapitana Garbarni powstrzymał bramkarz do spółki z defensorem przyjezdnych. Tuż przed gwizdkiem arbitra zapraszającym obie ekipy na przerwę, po szybko przeprowadzonej akcji uderzał Damian Derenda, lecz Jakub Dyrga nie dał się zaskoczyć.

W pierwszych 45. minutach gry Dąb dwukrotnie zagroził bramce Bartosza Korneckiego. W obu tych sytuacjach aktywny był Adrian Surówka, który najpierw w 5. minucie uderzał obok słupka, natomiast pół godziny później, strzelał głową, lecz bez problemu poradził sobie golkiper Garbarni.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej sytuacji Grzybowskiego, jednak to goście okazali się bardziej konkretni doprowadzając do wyrównania w 53. minucie spotkania. Stanisław Michalec wykorzystał prostopadłe podanie od Surówki, nie dając żadnych szans Korneckiemu. „Młode Lwy” wyraźnie podrażnione taką sytuacją od razu wzięły się do roboty, o czym świadczą cztery zdobyte bramki. Na prowadzenie swoją drużynę ponownie wyprowadził Dudzik, który uderzył z woleja, po asyście Derendy, natomiast trzecią bramkę w sobotniej rywalizacji dla Garbarni zdobył Krystian Bzdyl. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Grzybowski, a trzy minuty później hat-tricka skompletował Dudzik, ustalając wynik spotkania na 5:1.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza odnieśli zasłużone zwycięstwo w 13. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów. W najbliższą sobotę Garbarnia U-17 zmierzy się w Oświęcimiu z tamtejsza Sołą i będzie to ostatni pojedynek w kończącym się sezonie.

Garbarnia Kraków – Dąb Paszkówka 5:1 (1:0)
Bramki: 8′,62′, 76′ Dudzik, 68′ Bzdyl, 73′ Grzybowski – 53′ Michalec
Żółte kartki: Grzybowski, Bzdyl, Wilk – Gałka, Jaskuła, Lenik
Sędzia: Arkadiusz Kmak

Garbarnia Kraków: Kornecki – Bzdyl, Derenda (79′ Wilk), Dudzik (80′ Malinowski), Ferenc (75′ Brajer), Grzyb, Grzybowski (85′ Urban), Januszewski (86′ Król), Kałdos, Korczak, Kordylewski

Dąb Paszkówka: Dyrga (85′ Kucharczyk), Jaskuła, Gałka, Torba, Surówka, Madej, Michalec, Chromy (12′ Kosek), Tyrała (66′ Płonka), Wołczyk (46′ Dutka), Żmija