U-17: Wysokie zwycięstwo nad Pcimianką

,

Garbarnia Kraków U-17 odniosła przekonujące zwycięstwo 5:2, w wyjazdowym starciu z liderującą w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych Pcimianką. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Damian Derenda i Mateusz Grzybowski, a jedno trafienie dołożył Krystian Bzdyl.

W pierwszych minutach to „Brązowi” osiągnęli przewagę nad rywalem, czego efektem były wyborne sytuacje Filipa Chudaszka i Patryka Starczyńskiego. Po fragmencie przewagi krakowian to gospodarze doszli do głosu. Swoje okazje mieli Daniel Pandyra i Piotr Kolibiarz, jednak nie zdołali ulokować piłki w siatce. W 22. minucie Kacper Bajerczak dośrodkował piłkę wprost na głowę Mateusza Grzybowskiego, ten uderzył, lecz futbolówka minęła bramkę. Była to najlepsza sytuacja na zdobycie gola dla podopiecznych Roberta Włodarza w pierwszej części meczu. Co nie udało się Garbarni, 120 sekund później udało się Pcimiance. Po błędzie Starczyńskiego sam na sam z Bartoszem Korneckim wyszedł Mateusz Leżański i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Na trzy minuty przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie, za sprawą Daniela Pandyry, który przelobował golkipera „Brązowych”.

Podopieczni Roberta Włodarza zdawali sobie sprawę, że aby wywieźć jakiekolwiek punkty z Pcimia muszą jak najszybciej wziąć się do pracy. Widoczne było to już od pierwszych minut drugiej połowy, o czym świadczą bramkowe sytuacje. W 58. minucie meczu bramkę kontaktową, po indywidualnym rajdzie i uderzeniu zza pola karnego zdobył Damian Derenda. Osiem minut później Derenda zaskoczył bramkarza strzałem pod poprzeczkę, tym samym doprowadzając do remisu. Minęło kolejne 120 sekund i „Młode Lwy” objęły prowadzenie. Karol Włodarski dośrodkował w pole karne, tam futbolówkę na klatkę piersiową przyjął Grzybowski, który uderzył z półobrotu nie dając szans Łukaszowi Gudynowi. Garbarnia poszła za ciosem i dołożyła jeszcze dwa trafienia. Najpierw Krystian Bzdyl przelobował bramkarza Pcimianki, a w ostatniej minucie meczu drugą bramkę w sobotnim spotkaniu zdobył Grzybowski.

Sobotnie zwycięstwo nad Pcimianką niewątpliwie było ważne dla Garbarni, szczególnie że zespół przegrywając 0:2 potrafił odwrócić losy spotkania. W 11. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych „Brązowi” zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Mecz zostanie rozegrany 18. maja o godzinie 10:00 przy ul. Rydlówka 23.

Pcimiania – Garbarnia Kraków 2:5 (0:2)
Bramki: 24′ Leżański, 42′ Pandyra – 58′, 65′ Derenda, 67′ 90′ Grzybowski, 79′ Bzdyl
Żółte kartki: Mizera, Olszanicki – Derenda

Pcimianka: Gaudyn – Kozak, Majchrzak, Jaśkowiec, Kowalcze, Kolibiarz, Mizera, Olszanicki, Leżański, Pandyra, Woś oraz Wojdyła, Słowik, Ostafin, Drabik, Luberda, Proszek

Garbarnia: Kornecki – Bajerczak, Bzdyl, Chudaszek, Derenda, Grzyb, Grzybowski, Korczak, Polak, Starczyński, Włodarski oraz Kałdos, Januszewski, Brajer