U-17: Zwycięstwo nad Termalicą

,

Garbarnia Kraków U-17 pokonała przed własną publicznością Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1, w 5. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Mateusz Grzybowski.

W drugi weekend kwietnia juniorzy młodsi stanęli przed ambitnym planem, aby zgarnąć trzy oczka i odnieść pierwsze zwycięstwo w lidze, które pozwoli odbić się od dna i zagościć w środku tabeli. „Brązowi” do sobotniej potyczki przystępowali w nie najlepszych humorach, bowiem po dwóch porażkach z rzędu, a apetyt na skomplikowanie sytuacji podopiecznym Roberta Włodarza mieli zawodnicy Bruk-Bet Termalici Nieciecza, którzy na Rydlówkę przyjechali grać o pełną pulę.

Początkowe fragmenty spotkania to bardzo wyrównana gra obu drużyn, a także sporo walki w środku pola. W pierwszej części spotkania bardziej konkretna była drużyna przyjezdna stwarzając sobie więcej klarownych sytuacji na zdobycie bramki. W 33. minucie meczu „Słoniki” wyprowadziły kontrę, a w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Stecem znalazł się Jakub Banasik, jednak obronną ręką z opresji wyszedł golkiper Garbarni. Dziesięć minut później uderzał Chawkat Zakareya, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Konrada Grzyba. „Brązowi” tuż przed przerwą zagrozili bramce Termalici za sprawą Damiana Derendy, który zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników z Niecieczy, jednak nie sprawiła problemów Tomaszowi Bielaszcze.

Z wysokiego C drugą część spotkania zaczęły „Młode Lwy” z Ludwinowa, tworząc sobie znakomitą okazję na objęcie prowadzenia. Derenda dośrodkował do będącego w polu karnym Mateusza Grzybowskiego, a ten pomimo, że uderzał z 4. metra przeniósł piłkę nad bramką Termalici. Trzeba przyznać, że Grzybowski w miarę upływu kolejnych minut coraz bardziej się rozkręcał, stanowiąc o sile ofensywnej Garbarni. W 65. minucie meczu „Brązowi” nieporadnie wykonali rzut rożny, a z zabójczym kontratakiem wyszli goście. Futbolówkę na linii bramkowej w ostatnim momencie zatrzymał Michał Kałdos, ratując swój zespół przed utratą bramki. Na 20 minut przed końcem spotkania Mateusz Ferenc celnym uderzeniem z dystansu dał jasny sygnał kolegom, że trzeba mocniej zaatakować rywali chcąc zdobyć trzy punkty w sobotnie popołudnie. Garbarnia osiągnęła przewagę, a w kolejnej akcji po podaniu Kamila Chudaszka, na listę strzelców wpisał się Grzybowski otwierając wynik spotkania. W 85. minucie meczu do remisu doprowadziła Termalica, jednak nie była to ostatnia bramka jaką oglądaliśmy w tej rywalizacji. W końcowych sekundach spotkania Garbarnia wykonywała rzut wolny, piłkę głową przedłużył Chudaszek, a następnie Krystian Bzdyl, ta trafiła do Grzybowskiego, który ulokował futbolówkę w siatce, zapewniając swojej drużynie bardzo ważne trzy punkty.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:0)
Bramki: 78′ 90+2′ Grzybowski
Żółte kartki: Korczak – Zakareya
Sędzia: Tomasz Piróg

Garbarnia Kraków: Stec – Bzdyl, Derenda, Dudzik (65′ Chudaszek), Ferenc, Grzyb, Grzybowski, Kałdos, Korczak (78′ Urban), Kordylewski, Polak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Bielaszka – Nowak (66′ Kotwa), Dzierżanowski, Derus (80′ Grabka), Łoś, Zyguła, Mazurkiewicz, Gołąb, Banasik, Kuta, Zakareya