U-17: Szczęśliwy remis z Tarnovią

,

Swój premierowy mecz o punkty w 2019 roku juniorzy młodsi rozegrali w sobotni poranek. Drużyna U-17 prowadzona przez trenera Roberta Włodarza zremisowała 3:3 z Tarnovią Tarnów w 1. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli zawodnicy Garbarni, którzy uzyskali przewagę w posiadaniu piłki, a także w tworzeniu dogodnych sytuacji. Już na samym początku bardzo dobrym rajdem prawą flanką popisał się Kacper Bajerczak, zagrał wzdłuż bramki, gdzie uderzał jeden z napastników, lecz golkiper gości świetnie interweniował wybijając piłkę na rzut rożny. „Brązowi” w pierwszej części gry mieli sporo stałych fragmentów gry, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Po jednym z nich głową uderzał Bajerczak, niestety niecelnie. Sprytnym uderzeniem z rzutu rożnego strzegącego bramki Tarnovii Tomasza Marka chciał zaskoczyć Mateusz Ferenc, ale bramkarz był na posterunku. Goście pierwszy poważny sygnał podopiecznym Roberta Włodarza wysłali w 24. minucie, gdy Bruno Sulowski prostopadle podawał do Bartosza Kiełbasy a napastnik skutecznie sfinalizował akcje. Arbiter odgwizdał w tej sytuacji pozycję spaloną. W 31. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Jeden z defensorów „Brązowych” chciał opanować piłkę we własnym polu karnym, zrobił to na tyle nieporadnie, że futbolówkę odebrał Kiełbasa, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Tuż przed przerwą po kontrataku goście wyprowadzili drugi cios. Prostopadłą piłkę zagrał Kiełbasa, błąd w komunikacji stopera z bramkarzem Garbarni wykorzystał Filip Kozdrój, który strzałem do pustej bramki podwyższył stan rywalizacji.

Szybko za odrabianie start wzięli się „Brązowi”. Już na początku drugiej części gry nawiązali kontakt z przyjezdnymi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym Tarnovii nastało olbrzymie zamieszanie, a najprzytomniej zachował się Michał Januszewski, który wpakował futbolówkę z najbliższej odległości do siatki. Chwilę później drugą żółta a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Krystian Bzdyl i od tej pory Garbarze grali w osłabieniu. Szybko wykorzystali to tarnowianie, którzy po rzucie rożnym zdobyli trzecią bramkę. Podawał Kozdrój, a akcje finalizował Sulowski. W ostatnich minutach podopieczni trenera Włodarza ambitnie wzięli się za odrabianie strat i dało to wymierne efekty w postaci dwóch bramek, które zdobyli Karol Włodarski i Damian Derenda.

Garbarnia Kraków – Tarnovia Tarnów 3:3 (0:2)

Bramki: 51′ Januszewski, 90′ Włodarski, 90+1′ Derenda – 31′ Kiełbasa, 44′ Kozdrój, 54′ Sulowski
Sędziowie: Tomasz Biela, Sebastian Łojas, Paweł Bajan

Garbarnia Kraków: Kornecki – Bajerczak, Bzdyl, Chudaszek, Derenda, Ferenc, Grzyb, Grzybowski, Januszewski, Kałdos, Starczyński oraz Dudzik, Hołuj, Polak, Urban, Włodarski

Tarnovia Tarnów: Marek – Plebanek, Wójcik, Irla, Dembosz, Fido, Kaczmarczyk, Stańczyk, Sulowski, Kozdrój, Kiełbasa oraz D. Kiałbasa, Majewski, Socha, Magdziarczyk, Szarkowicz