MLJS: Cztery razy dwa równa się osiem

,

Juniorzy starsi w meczu wyjazdowym zaaplikowali osiem bramek drużynie Can-Pack Okocimski Brzesko. Warto odnotować, że sześć z nich padło po stałych fragmentach gry. To już dziesiąte spotkanie „Brązowych”, w którym zachowali czyste konto.

Garbarnia Kraków już od pierwszych minut pokazała, kto jest liderem Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, kontrolując przebieg spotkania od pierwszego gwizdka arbitra. Podopieczni Stanisława Śliwy strzelanie w Brzesku rozpoczęli w 14. minucie meczu. Z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Radłowski, piłkę po drodze musnął Mateusz Piotrowski, a ta spadła wprost na głowę Oskara Baranika, który nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Drugi gol dla Garbarni również padł po kornerze, lecz tym razem w pole karne wrzucał strzelec pierwszej bramki, a na listę strzelców wpisał się Damian Zięba. Pięć minut później było już 3:0, a bramka ponownie padła po stałym fragmencie gry. W polu karnym faulowany był Marcin Buda, który pewnie zamienił „jedenastkę” na bramkę. W 34. minucie Mateusz Buryło zainicjował składną akcję „Brązowych” która jak się później okazało przyniosła czwarte trafienie. Golkiper Garbarni posłał futbolówkę do Konrada Wąsika, ten prostopadle zagrał do Piotrowskiego, który znakomicie wypatrzył Bartosza Główczyka. Skrzydłowy „Garbarzy” nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Przed przerwą Garbarnia oddała jeszcze dwa strzały na bramkę rywali. Najpierw strzelał Piotrowski, a dwie minuty później Bartłomiej Mruk, jednak w obu tych sytuacjach górą był Jakub Kurek.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia „Brązowych”. Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Piotrowski, który oddał strzał lewą nogą, a piłka poszybowała w samo okienko i zatrzepotała w siatce. Chwilę później na uderzenie z 20. metra zdecydował się Damian Zięba. Co ważne strzał pomocnika okazał się skuteczny, a Garbarnia prowadziła już 6:0. Obraz gry w dalszym ciągu się nie zmieniał, a krakowianie cały czas dominowali, walcząc o kolejne bramki. Wysiłek nie poszedł na marne, bowiem w 64. minucie spotkania Radłowski zamienił rzut karny na bramkę, a tuż przed końcowym gwizdkiem do piłki stojącej na jedenastym metrze podszedł Kacper Guguła, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Garbarnia Kraków w dalszym ciągu pozostaje liderem Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Jako jedyny zespół jest niepokonana, a dodatkowo może pochwalić się znakomitym bilansem bramkowym 44:4. Był to dziesiąty mecz podopiecznych trenera Śliwy bez straconej bramki.

Can-Pack Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków 0:8 (0:4)

Bramki: 14’ Baranik, 19’ Zięba, 24’ Buda, 34’ Główczyk, 51’ Piotrowski, 54’ Zięba, 64’ Radłowski, 89’ Guguła

Can-Pack Okocimski Brzesko:  Kurek –  Kornaś,  Mendel,  Czubala,  Seidler, Kotra, Świerczek,  Brzyk, Drabik, Sobaś, Musiał

Garbarnia Kraków: Buryło – Wąsik (66’ Kolendowski), Pasternak, Mruk (58’ Mielec), Baranik – Piotrowski, Guguła, Zięba (79’ Klimczyk), Główczyk (72 Wójcik) – Radłowski (66’ Kowalczyk), Buda (58’ Burkowicz)

Żółte kartki: Mendel

Sędziowie: Dariusz Sobczyk, Mariusz Potok, Janusz Kuboń