MLJM: Remis w Tarnowie

,

Podopieczni Roberta Włodarza w ramach 10. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych zremisowali w Tarnowie 2:2 z Tarnovią. Choć „Brązowi” prowadzili w pewnym momencie 2:0 to nie udało im się dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Bramki dla Garbarni zdobyli Damian Derenda oraz Krystian Bzdyl.

Bardzo dobrze niedzielne spotkanie rozpoczęła Garbarnia Kraków. Już w 7. minucie „Brązowi” wyszli na prowadzenie. Z prawego skrzydła piłkę w pole karne dośrodkował Michał Kołdos, minął się z nią Mateusz Grzybowski, a futbolówka trafiła do Damiana Derendy. Ten pomimo asysty obrońcy uderzył po długim rogu, a piłka zatrzepotała w siatce. „Brązowi” nie zadowolili się tym wynikiem, dążyli do zdobycia kolejnej bramki. W 15. minucie meczu Krzysztof Stec wznowił grę od bramki, piłka dotarła do Bartłomieja Króla, który uderzył z pierwszej piłki, jednak minimalnie chybił. W 20. minucie groźnie zrobiło się pod naszą bramką, gdy po zespołowej akcji z 16. metra uderzał Adrian Ciężadło – na szczęście obok spojenia słupka z poprzeczką. Następnie indywidualną akcją popisał się Damian Derenda, który pomimo asysty trzech rywali zdecydował się na rajd. Pomocnik wpadł w pole karne, uderzył na bramkę Tomasza Marka, jednak golkiper zdołał odbić piłkę. Ta ponownie znalazła się pod nogami Derendy, który dwukrotnie dobijał. Strzał zablokował obrońca, natomiast kolejna dobitka była minimalnie niecelna. Podopieczni Roberta Włodarza w dalszym ciągu napierali na bramkę rywali. W 30. minucie Bartłomiej Król uruchomił Michała Dudzika, ten wrzucił w pole karne wprost na głowę Mateusza Grzybowskiego, jednak napastnik Garbarni uderzył zbyt słabo, żeby zaskoczyć bramkarza Tarnovii. Trzy minuty później Damian Derenda po rzucie rożnym dośrodkował na głowę Włodarskiego, jednak ten w tej sytuacji nieznacznie się pomylił. Przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Na przerwę „Młode Lwy” schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część gry rozpoczęła się od groźnych ataków tarnowian, którzy wysłali jasne sygnały Garbarni, że zamierzają doprowadzić do wyrównania. Najpierw nad bramką Steca uderzał Mikołaj Stańczyk, następnie górą z rywalizacji z zawodnikiem gospodarzy wyszedł nasz bramkarz. Podobnie było dwie minuty później, gdy z trzech metrów wprost w Steca uderzał Michał Kaczyk. W 52. minucie pierwszą groźną akcje przeprowadzili „Brązowi”. Trójkową akcje Król – Dudzik – Bzdyl, kończył ten ostatni, minimalnie obok słupka. Kwadrans później Garbarnia podwyższyła prowadzenie. Aktywny prawym skrzydłem był Kacper Bajerczak, który podał do Mateusza Grzybowskiego, a ten futbolówkę przekazał Bzdylowi. Ten ograł jednego z defensorów Tarnovii, uderzył, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i znalazła się w siatce. Szybko odpowiedzieli gospodarze, za sprawą pewnie wykorzystanego rzutu karnego przez Filipa Kozdrója. Kontaktowa bramka nie podłamała podopiecznych Roberta Włodarza, którzy natychmiast stworzyli dwie dogodne okazje – dwukrotnie uderzał Grzybowski. W pierwszej sytuacji piłkę sparował bramkarz, natomiast minutę później po strzale głową naszego napastnika, z linii bramkowej futbolówkę szczupakiem wybijał obrońca. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, tarnowianie doprowadzili do wyrównania. Na strzał z 16. metra zdecydował się Filip Kozdrój, piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i znalazła się w siatce. Cztery minuty doliczone przez sędziego sprawiły, że zapanowała nerwowa atmosfera, a  obie ekipy chciały przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak żadnej z nich się to nie udało, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.