MLJS: Remis z Dunajcem Nowy Sącz

,

Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęło się sobotnie spotkanie 8. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, w którym Garbarnia Kraków podejmowała zespół Dunajca Nowy Sącz. „Brązowi” jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Mruka, jednak goście wyrównali pod koniec drugiej części gry, i tym samym obie drużyny podzieliły się punktami.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły na wzajemnym badaniu się drużyn i skupieniu swojej aktywności na walce w środkowej części boiska. Pierwszą dobrą sytuację na zdobycie bramki „Brązowi” stworzyli w 10. minucie meczu, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kacpra Klimczyka, na bramkę rywali uderzał Konrad Wąsik. Golkiper Dunajca Nowy Sącz, był jednak na posterunku i bez problemu obronił strzał defensora Garbarni. Podobnie było w 36. minucie meczu, gdy na bramkę Dunajca uderzał Marcin Buda. Na przerwę obie ekipy po dość sennej pierwszej połowie, schodziły bezbramkowo remisując.

W przerwie spotkania trener Garbarni dokonał trzech zmian, które wniosły sporo ożywienia w szeregi „Brązowych”. Od początku drugiej części spotkania Garbarnia zaciekle atakowała. Najpierw obok słupka uderzał Wąsik, następnie nieznacznie pomylił się Kowalczyk. Garbarnia sporo sytuacji tworzyła po rzutach rożnych, i tak po jednym z nich zdobyła bramkę. W 66. minucie meczu piłkę dośrodkował Oskar Baranik, najwyżej wyskoczył Bartłomiej Mruk, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce, dając „Brązowym” prowadzenie. „Młode Lwy” w dalszym ciągu atakowały, jednak nie przełożyło się to na kolejne trafienia. W 76. minucie zawodnik Garbarni zderzył się z bramkarzem gości, i konieczne było wezwanie karetki pogotowia ratunkowego. Spotkanie zostało przerwane na około 20 minut, a obaj gracze trafili do szpitala. Drużyna z Nowego Sącza nastawiona była na wyprowadzanie kontrataków. W 85. minucie goście stworzyli sobie pierwszą, naprawdę groźną sytuację, którą od razu zamienili na bramkę. Napastnik Dunajca uderzył po długim rogu, a piłka zatrzepotała w siatce.