,

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

NA RYDLÓWCE DRUGI REMIS Z RZĘDU

Stefan Vasilenko oraz Mikołaj Korcala (Kraków).
W pierwszej połowie w roli drugiego asystenta wystąpił Kacper Guguła (Garbarnia).

Piotr Dzierżak – Marek Kubuśka, Piotr Dominik.

GARBARNIA: Mateusz Buryło – Konrad Wąsik, Dawid Pasternak, Bartłomiej Mruk, Oskar Baranik – Dawid Tomczuk (46 Bartosz Główczyk), Kacper Klimczyk (62 Damian Zięba), Piotr Dzierżak, Norbert Bierówka – Kamil Radłowski, Kamil Kowalczyk (62 Mateusz Piotrowski).

AP PROFI: Łukasz Lepucki – Piotr Wanda, Kamil Turoń, Marek Kubuśka, Szymon Mazur, Piotr Dominik (55 Łukasz Urbańczyk), Jakub Gołda, Konrad Majerski (67 Maciej Partyka), Cezary Rewaj (80 Michał Kurnik), Tomasz Komenda, Tomasz Pabian (65 Miłosz Mucha).

8.09.2018 (AB, KT)

Juniorzy starsi Garbarni po raz kolejny na własnym boisku podzielili się punktami z rywalami. 29 sierpnia zremisowali 1-1 z Sandecją Nowy Sącz, a dziś w ich spotkaniu z AP Profi Zielonki żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. W przypadku Brązowych, którzy zgłaszają aspiracje do awansu na szczebel Makroregionu – jest to bardziej utrata dwóch, niż zdobycie jednego punktu.

Do przerwy gra toczyła się głównie w środku pola, choć gdyby zliczyć wszystkie groźniejsze momenty, to lekką przewagę mieli goście. W 3. minucie Tomasz Komenda strzelił z rzutu wolnego z około 25 metrów obok słupka. W 10. minucie po dograniu Komendy także obok słupka główkował Piotr Wanda.

W 18. minucie po dośrodkowaniu Kamila Radłowskiego Konrad Wąsik przedłużył podanie, a strzał Dawida Pasternaka został zblokowany w polu karnym. Z dobitka podążył Dawid Tomczuk, ale bardzo dobrze dysponowany Łukasz Lepucki sparował futbolówkę na korner. W 22. minucie Mateusz Buryło obronił strzał siejącego największe zagrożenie ze strony AP Profi Komendy.

W 30. minucie golkiper gości z kolei obronił strzał Bartłomieja Mruka oddany z boku szesnastki. W 35. minucie Cezary Rewaj wdarł się w pole karne Garbarni i dopiero przytomna interwencja Wąsika wyjaśniła sytuację. W 41. minucie Buryło poradził sobie z obroną strzału Tomasza Pabiana.

W 63. minucie po dograniu Oskara Baranika z rzutu rożnego Mruk główkował nad poprzeczką. W 68. minucie po dośrodkowaniu Mruka Wąsik zgrał piłkę do Bartosza Główczyka, ale jego z kolei strzał został zablokowany przez obrońcę. W 70. minucie powinno być 1-0 dla Garbarni. Mateusz Piotrowski dograł piłkę w pole karne, podanie przedłużył Radłowski, a Główczyk z najbliższej odległości trafił piłką w bramkarza. Strzał na doskonałą notę dla golkipera, jednak nie najlepszą dla strzelca…

W 74. minucie po podaniu Damiana Zięby strzela Radłowski, ale piłkę paruje Lepucki.  W 81. minucie po akcji Piotrowskiego Radłowski uderzył nad poprzeczką.  W 83. minucie z rzutu wolnego z 17 metrów strzela Mruk, ale bramkarz Profi zachowuje zimną krew. W 85. minucie Lepucki znów broni piłkę uderzoną przez Główczyka z 16 metrów. W 88. minucie po wyrzucie z autu Norberta Bierówki Zięba dogrywa w pole karne, do strzału dochodzi Główczyk, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

Zabrakło gospodarzom na Rydlówce ognia, to pierwszy mecz w sezonie, w którym nie strzelają gola. Juniorzy Garbarni muszą sobie uświadomić, że każdy rywal będzie się do meczu z nimi przykładał ze zdwojoną siłą, wszak w poprzednim sezonie wygrali Małopolską Ligę Juniorów Starszych i odpadli z udziału w Centralnej Lidze Juniorów dopiero w drugim dwumeczu barażowym. Im wcześniej Młode Lwy to zrozumieją, tym lepiej dla nich.